Wieczór u Przysieczanek
17-11-2015 w Przysieczy
.
powrót
Zespół Przysieczanki
 
 Debiut na scenie 15 listopada 1996 rok na „Dożynkach Gminnych”. Teraz mamy rok 2015 czyli śpiewają nam już  19 lat. Zespół wtedy liczył 13 pań. Aktualnie w zespole śpiewa 5 pań.
Pierwsze spotkanie organizacyjne to maj 1996r. Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich  Maria Młodawska i muzyk pan Waldemar Kołaczyk  przyjęli na siebie sprawy organizacyjne i zaczęli próby – pod kierownictwem pana Waldemara.  Pan Waldemar opracowywał również muzycznie utwory dla zespołu. Repertuar stanowią przede wszystkim pieśni i piosenki śpiewane w języku  śląskim, polskim, niemieckim a także ukraińskim. 
 Już po roku działalności w czerwcu 1997 „Przysieczanki” wzięły udział w Koncercie Galowym X Jubileuszowego Opolskiego Święta Pieśni Ludowej w Gogolinie gdzie zostały nagrodzone I miejscem oraz pucharem wojewody opolskiego. W listopadzie tego samego roku zakwalifikowały  się do finału V Wojewódzkich Spotkań Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń” w Szprotawie. Występowały również na Festiwalu "Szlagierów Gościńca Śląskiego” w Zabrzu 2000. Kilkakrotnie prezentowały się gościnnie w Hűnfeld mieście partnerskim miasta Prószkowa. W latach 1996-1997-2000, 2001 Przysieczanki brały udział w „Przeglądzie Zespołów Mniejszości Niemieckiej” w Walcach. W maju 2000 roku zespół wystąpił w Pruszkowie k/Warszawy podczas „Dni Pruszkowa”. Odwiedziły również Ukrainę, skąd przywiozły wiele wspomnień o których podczas wieczoru (17/11/2015) wiele wspominały. Współpraca  z Radiem Opole, wiele płyt CD a na początku były również - dzisiaj już nie używane - kasety na taśmę magnetyczną. O ich działalności Przysieczanek można by pisać wiele. Pieczołowicie w czterech opasłych albumach zapisały swoja 19-to letnią historię, do której doszło ostatnie wydarzenie.
 
Nagroda Starosty Opolskiego dla Zespołu "Przysieczanki"
 
Magnolia Starosty - To wyróżnienie dla najbardziej zasłużonych osób powiatu opolskiego.
 
Uroczyste wręczenie Magnoli miało miejsce 22 października 2015 w  hotelu Arkas w Prószkowie.
 
Właśnie wczoraj, z tej okazji w gronie najbliższych odbyło się  spotkanie, Wieczór Wspomnień przy szampanie i smacznym torcie. Ale najwięcej było śpiewania, bez make-up (makijażu), bez mikrofonów, bez reflektorów i bez kamer.
 
Wśród zaproszonych gości byli również od lat zaprzyjaźnieni członkowie "Proskauer Echo", więc wspólnego wspominania i śpiewania było wiele. Co tylko mogłem, dla moich internautów, którym z estrady znane są oba zespoły - rejestrowałem.
 
 
 
 
 
 
 
Wspomnienia z Ukrainy
 
Masourz na podwórku w Przysieczy
 
 
Bella Madonna w wykonaniu Proskauer Echo & Przysieczanki
 
 
 
 
 
 
Modlitwa na dobranoc
 
Pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003069 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1