Jan Kiwus
1957 - 2015
powrót
Jan urodził się 23 lipca 1957 roku w Nysie. Jego rodzice  Józef Kiwus z Folwarku matka Irena. Jego rodzeństwo to dwaj bracia Piotr i Ryszard. Jan był w związku małżeńskim z Jolantą z Dudzińskich, który zawarli 20 stycznia 1979 roku. Doczekał się trójki potomstwa, dwóch synów i córka.  Po 37 latach małżeństwa, był dumnym dziadkiem z jednej wnuczki Darinki i dwóch wnuków Dominika i Floriana.
Pracował jak jego ojciec Józef w energetyce.
Bardzo wcześnie przyszło mu się zmagać z chorobą, często tracił cierpliwość, jak wspominał w pożegnalnej homilii Jego przyjaciel ks. Marian. "Gdy już nie miał siły wychodzić, odwiedzałem Go Komunią Świętą w domu i odprawiałem mszę świętą w gronie rodziny. Mogłem mu pomagać już tylko duchowo. Poleciłem mu  książkę "Kwiaty św. Franciszka" - nauka cierpliwości, którą czytał i w ten sposób łagodził ból."
 
Zasady filozofii św. Franciszka z Asyżu są proste:  radosna wiara, miłość do ludzi i wszystkich innych stworzeń, miłosierdzie, pogodzenie się z życiem i ze wszystkim tym, co ono przynosi. Zasady proste, miłość rozdawana otaczającemu światu, miłość do chorych i cierpiących nawet pełna poświęceń - ale tylko wtedy gdy jesteśmy dawcami -
 
Bardzo trudno samemu -zmagając się z bólem - doczekać następnego ranka.  Jednak cierpimy i żyjemy nadzieją, że inny człowiek nam jeszcze pomoże. Nadchodzi jednak dzień, gdy tracimy nadzieję - wtedy już tylko Bogu nasze cierpienia możemy ofiarować.
 
Janie, wierzymy że Twoje cierpienia trafiły pod właściwy adres.
 
Jego krótkie życie i ostatnia droga zapisana na fotografii:
 
 
 
Jego Ostatnia Droga (fragment)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
R.I.P. 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 008188 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1