"Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca mają"
Kolędowanie przy ognisku
Źlinice
26 grudnia 2015

powrót
 
Kiedy stanąłem na niej, po świątecznym bożonarodzeniowym obiedzie, miałem nadzieję, że kłamie. Ale okazało się, że moja waga nigdy nie kłamie i poinformowała mnie z uśmiechem .....przekroczyłeś rubikon - zakazaną granicę, czas na głodówkę, po świątecznym obżarstwie.
Nadarzyła się okazja w zimowy wieczór przy letniej pogodzie na świeżym powietrzu przy ognisku obok Starej Poczty w Źlinicach, na utratę kilku kalorii, dla zdrowia naszego ciała i ducha w tych trudnych czasach. Każdemu łakomczuchowi taki relaks bardzo potrzebny.
To nowy zwyczaj, na który po raz drugi przez panią Krystynę Schwalbe,  zostałem zaproszony (Dziękuję !).
 

Muzykanci rozpoczęli ruszać smyczkami powodując drganie strun skrzypiec i kontrabasu, a soliści rozpoczęli świąteczne śpiewanie. Wytworzyła się taka źlinicka ciepła   atmosfera. Serwowano grzane wino, gorącą herbatę i pierniki. Można było odwiedzić żywą stajenkę koń, czarne kozy i króliki, ogrzać ręce przy ognisku, chociaż tego roku mamy ciepłą wiosnę. W zeszłym 2014 roku - pierwszym zimowym wieczorem, ze śniegiem i minusową temperaturą był dzień 26 grudnia. Frekwencja podobna jak zeszłego roku i wszędzie  dookoła, wiele uśmiechniętych, wesołych, znajomych twarzy i ostatnia okazja na składanie świątecznych życzeń.

 Organizatorzy RONDO Źlinice - ( to prawdopodobnie ta sama ekipa co zeszłego roku ekipa.)

A co zanotowała moja kamera patrz niżej : Wszystkie fotografie zupełnie przypadkowe ewentualne uwagi i zastrzeżenia (zmienimy lub usuniemy) kierować na adres zmarzly@op.pl

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzieci na huśtawce to znaczy, że wiosna
mamy wiosnę na początku zimy

 
pozdrowienia świąteczne i noworoczne dla wszystkich biesiadników kolędowania w Źlinicach  rudolf z folwarku
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002894 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1