Na Balu dla wcześniej urodzonych
  poniedziałek  2 lutego 2015 r. w Winowie
powrót

Jej Wysokość Krystyna  z woli narodu Królowa - pierwsza na ziemiach Chrzombeckich 
 oraz Jego Wysokość Andreas  z woli narodu Król - pierwszy na ziemiach Winowskich 

 w dies lunae secundus februarius ANNO DOMINE MMXV
 w sali katechetycznej w podziemiach kościoła pw. Ducha Świętego w Winowie
 przygotowali dla poddanych bal karnawałowy.
 
Ich Wysokości wydali edykt do swoich wcześniej urodzonych poddanych, aby w wyznaczonym dniu białogłowy po odwiedzeniu cyrulika przyodziały się w godne strojne  szaty, a chłopy swoje zmusili do zgolenia brody, i stawiłi się w miejscu wskazanym wyżej, dwie godziny po południowym "aniołpańskim".
Nasza służba przygotuje odpowiednią strawę dla ciała, dla ducha zaś muzyczkę na nowoczesnych instrumentach zagra kapela dwuosobowa znana wszystkim Urszulanka i Georgius  z Gorek.
Swoją obecność zapowiedzieli również Przewielebni Xonc Krystian- farourz chrzombecki i Xonc Waldemar - farourz winowski, oraz burgrabianka z ferricudina Proskowiensi Rosa rodem ze Zlattnik z domu Malik. Swoją obecność zapowiedział także Xonc Henryk werbista rodem z Brynicy, który i w Afryce szukał czornych pogan, aby ich nauczyć śpiewać i grać na szarpanym instrumencie "na chwałę Panu".
Pamiętamy też o tym, że na naszych dobrach chrzombecko - winowskich mieszka wielu poddanych zwanych  "Niemcy", sprowadzonych do roboty na naszych ziemiach już w XII wieku przez  miłościwie nam panujących  śp. Xencia Henryka znany jako "brodaty" i jego małżonkę śp. hrabinę Jadwigę z domu Andechs -Meran znana jako Św. Jadwiga Śląska.
Ci koloniści przez wieki tak się rozmnożyli na naszych dobrach, że mają teraz swojego "Vorsitzendera" w osobie Norberta Rascha, który będzie ich reprezentował na balu.
Wszyscy zaproszeni stawili się punktualnie. Poddanych też przyszło wielu, kilku brakowało - ale na obecność tych wcześniej urodzonych nigdy nie  można liczyć. Tacy to zawsze znajdą wymówkę:  jestem chory, jestem w szpitalu a inni przysyłają SMSa - pojechałem do Św. Piotra.
A jak poddani zachowywali się na salonach w podziemiach kościoła,  można zobaczyć na fotografiach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
P.S. dies Lunae (dzień księżyca) - poniedziałek, secundus - dwa (2),  ANNO DOMINE - roku pańskiego,  M=1000  MM=2000  XV=15  (2015)
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004378 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1