Rosenmontag 2015
Chrząszczyce  16 lutego 2015 r.
powrót

Strona w budowie
 
Kolejny Rosenmontag 2015 zostanie  już tylko w naszych wspomnieniach i na  fotografii.  Fotografia, która zatrzymała czas - ułamek sekundy -  zostanie  włożona do rodzinnego albumu,  by  po latach, już na głębokiej emeryturze, pochwalić się wnukom jaka byłam wtedy młoda i piękna.  Ale nasze Panie chociaż młodość im minie, jako babcie omy nie powinny się zamartwiać z tego powodu.  Wasza dobroć i piękność duchowa  i tak zostaje, to jedyna pociecha dla nas chłopów.
Piękność zewnętrzna to pojęcie bardzo subiektywne, każdy swoimi oczami ocenia inaczej. Jednemu podoba sie blond, drugiemu czarne trzeciemu rude, bywają też kochający zieleń. Piękność ducha to fluidy, to coś co emanuje, nawet gdy zamkniemy oczy. To piękno się czuje nie dlatego, że blond,  ale pomimo, że siwe. 
 
Rosenmontag to jedyny dzień w roku,  w którym przy muzyce, śpiewie, tańcu i różnych innych swawolach,  można bezkarnie rzucać  oskarżenia pod adresem władzy wszelkiej maści. To jedyny,  radosny dla pospólstwa dzień,  jak widzi władzę pod pręgierzem.
 
Wśród pospólstwa  licznie zgromadzonego  na sali "Gościńca Pod Różą" w Chrząszczycach zapanowała radość niesamowita  gdy pojawił się nasz - rodem z gminy Prószków - przedstawiciel w towarzystwie asystenta, którzy wytykał naszej władzy wszystkie błędy  i panujące tu dyktatorskie  porządki.  Pospólstwo gorącymi brawami "na  stojąco" dziękowała im za profesjonalną  odwagę.
 
 Z wielką wdzięcznością pospólstwa  spotkał się również  "Franciszek", który wystosował przesłanie do swojego imiennika papieża Franciszka, aby odwiedził naszą gminę. W przesłaniu  przedstawił mu symbolicznie jak gorące zostanie mu zgotowane powitanie,  gdy zdecyduje się na odwiedziny naszej prószkowskiej parafii.  Ks. Andrzej - (nie mylić z ks. prof. Andrzejem proboszczem) - to tylko zbieżność imion, obiecał ze swoim zespołem (Orkiestra Dęta Prószków) przygotować specjalną operę na powitanie (pierwszą na świecie) tylko na instrumenty blaszane, w jednolitych odpowiednich  strojach,  którą osobiście będzie dyrygował.
 
Jeśli chodzi o pozostałe punkty bogatego programy to rezerwuję sobie miejsce na komentarz  po przedstawieniu fotografii, na które większość moich internautów (sadząc po liczniku) już  czeka. Jest ich przeszło 700 - z tego powodu mam problem bo nie wszystkie się tu pomieszczą  a część odrzuci cenzura.
Proszę też o maila - gdy coś będzie nieodpowiedniego dla Waszych oczu. (wystarczy kliknąć na foto - właściwości - tam pokaże się  nr fotografii - natychmiast usuniemy, bo jak zwykle rejestrowałem bez ładu i składu).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paulina Klosa & Aneta Lissy Kluczny
 
 
 
strona w dalszej budowie
 
pozdrowienia: rudolf z folwarku
uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 005194 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1