Wielkanoc 2015
powrót

 

Wielkanoc - niepodważalnie najważniejsze - święto wszystkich Chrześcijan.

Każdego roku, od soboru nicejskiego (325) po pierwszej wiosennej pełni księżyca,  kościoły chrześcijańskie upamiętniają Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Wydarzenie, „Jezus Nazarejczyk ukrzyżowany zmartwychwstał”, mimo, że nieprawdopodobne,  dla wierzących chrześcijan gwarantem powszechnego zmartwychwstania wszystkich ludzi na dźwięk trąb Sądu Ostatecznego.

Od dwudziestu wieków sens śmierci i Zmartwychwstania, każde wyznanie chrześcijańskie w obrębie swojej tradycji, akcentuje inaczej.

- W Kościele Ewangelicko- Augsburskim i Ewangelicko - Reformowanym podkreśla się znaczenie Śmierci Chrystusa – najważniejszy jest Wielki Piątek.

- U chrześcijan wschodnich  punktem kulminacyjnym jest niedziela Wielkanocna, czyli Zmartwychwstanie.

- W kościele rzymskokatolickim Trzy Święte Dni – Triduum Paschalne -  Męki i Zmartwychwstanie, mają charakter komplementarny. Pascha – przejście -  od śmierci do życia.

Tajemnica Męki, Śmierci i Zmartwychwstania stanowi istotny przedmiot wiary.  Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, to upadłaby cała wiara.

Czas wielkanocnej radości trwa w liturgii 50 dni, do niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

Z okazji świąt składamy sobie życzenia wielkanocne, nie zaniedbujemy obrzędów z czasów pogańskich - święcenie koszyka, kraszanki na Paschę  i śmigus dyngus.

 Radośnie witamy wiosnę w ogrodach, na naszych polach i oddajemy się głębokiej refleksji dotyczącej naszego  życia - tu na tej ziemi.

 
Wszystkim moim Internautom

Wesołego Alleluja!
Frohe Ostern!


życzy rudolf z folwarku
 
Wielka Sobota w naszej parafii (Godzinna adoracja Dzieci i Opiekunów oraz  święcenie pokarmów)
Uroczystą Adorację przy Grobie Ukrzyżowanego Jezusa prowadził proboszcz ks. dr hab. Krystian Ziaja,  śpiew : Katarzyna Długosz
Kilka migawek fotograficznych na pamiątkę (film zmontował Oskar)
 
Wszystkie drogi prowadzą do kościoła
 
 
 
Migawki filmowe zmontowane przez Oskara
 
Straż przy Grobie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf i oskar
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004541 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1