Majówka u Farourza
Chrząszczyce  17-05-2015
powrót

Niedzielny poranek powitał nas silnym przejmującym chłodnym wiatrem, do tego czarne chmury, które zamierzały  nasze pola zrosić potrzebnym deszczem, bo "ciepły kwiecień mokry maj, będzie żyto jak ten gaj".  Wszystkie znaki na  niebie sygnalizują, że "zimna Zośka" nie odpuszcza, a Majówka u Farourza przejdzie do historii jako nie udana.
 Już w godzinach południowych "Niebiosa" - widząc  zatroskanych organizatorów, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie przebogatego program - spojrzały jednak  łaskawym okiem  na naszą chrząbecką parafię  i ociepliły nieco atmosferę. Pojawiło się słońce, siła wiatru spadła o kilka stopni  w skali beauforta, miało się wrażenie, że jest ciepło (ale tylko dla tych,  którzy byli ciepło ubrani).
 
To była majówka dla dzieci - bawiły się doskonale. Teatr dla dzieci (ze względu na chłodny wiatr) aktorzy teatru "Kochanowskiego z Opola" przenieśli do kościoła.
(Ewangelia wg św. Marka :

Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: "Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.”

To był dobry pomysł, a powaga miejsca wcale nie ucierpiała. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały, to było fajnie!
Wiele emocji dla dzieci było również na trawnikach przed i za plebanią. Zabawy na trawniku przed plebanią prowadził Andrzej Toczek, a na zapleczu czarny koń woził dzieci, tu również strażacy demonstrowali swoje umiejętności. Wszystko dla dzieci !
Druga grupa - licznie reprezentowana na "Majówce" to wcześniej urodzeni. Dla nich miłe wrażenia zgotował  "Duet Aneta & Norbert". Bogaty program piękne wykonanie - pomimo trudnych warunków (wiatr, który dmuchał w mikrofony) miło było posłuchać. Zebrani  gorącymi brawami dziękowali za godzinny występ. Wielkie emocje towarzyszyły losowaniu trofeów.  I to był ostatni punkt programu. Po zakończeniu losowania większość uczestników z powodu chłodu  spieszyła do domów.
 
Relacja fotograficzna w opracowaniu (cenzura i obróbka wymaga trochę czasu, więc proszę o cierpliwość)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
śpiewa:  Duet Aneta & Norbert
muzyka: Andrzej Toczek
 
 
pomysłodawca i organizator
ks. proboszcz Krystian Ziaja
 
 
może masz ochotę na piwo..?
propozycja dziadka
 
Klaudia
 zapomniała rękawiczek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
przy grillu... zabawa
 
 
 
 
 
brawa i podziękowania dla:
 "Duetu Aneta & Norbert
 
 
 
 
 
 
Przeciąganie liny - filmowe migawki (autor Oskar z Folwarku)
 
 
 
 
 
 
 
podczas losowania
 
 
 
 
 
 
 
radość wielka z wygranej
jeszcze film w opracowaniu
pozdrowienia z folwarku  Oskar i Rudolf
 
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres:  zmarzly@op.pl
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003895 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1