Piosenki religijne w Przysieczy
  7 czerwca 2015
powrót

Przegląd piosenki religijnej na świeżym, wolnym powietrzu - to nowość w naszej gminie. O godzinie 14-tej rozpoczęło się nabożeństwo do św. Jana Pawła II, który ma swoje  miejsce na głównym ołtarzu w małym kościele na "Górce".  Wydarzenie patronatem honorowym  objęli Biskup Opolski Andrzej Czaja, Starosta Opolski Henryk Lakwa oraz pani Róża Malik Burmistrz Prószkowa. Przegląd prowadzili:  ks. Adrian Pietrzyk oraz Ks. Tomasz Koterba
 
Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Frekwencja jak na miejsce (Przysiecz) - umiarkowana. Przypuszczam, że głównym powodem było spotkanie "Mniejszości Narodowych" na Annabergu, gdzie po liturgii w godzinach popołudniowym zawsze odbywa się przygląd młodych artystów z województwa opolskiego i śląskiego. Przegląd, który od kilku lat gromadzi wielu amatorów z naszej okolicy. Drugi powód, to gminne  zawody strażackie w Chrząszczycach , które zawsze mają dobrą frekwencję. Trzeci powód to, że dopiero  trzy dni  przed przeglądem  piosenki w moim Folwarku pojawiło się ogłoszenie (plakat), ( dotarło do mnie również że w innych miejscowościach było podobnie). 
Maj, czerwiec - każdego roku - to miesiące przeładowane  różnymi imprezami na wolnym powietrzu i tu rada dla organizatorów: o frekwencję trzeba zadbać przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem - bo mieszkańcy mają w czym wybierać i planują z wyprzedzeniem.
Nie wiem jaka frekwencja była po godzinie 17-tej, bo w tym czasie dokumentowałem już   końcówkę zawodów strażackich w Chrząszczycach.
 
Szkoda bo przyjemnie było słuchać pieśni religijnych w warunkach polowych, a wykonawcy naprawdę się starali zadowolić słuchaczy. Zadbano również o ciało. ParTy SerVice - Janikula,  przygotowało smaczne ciasteczka, napoje oraz lody, przy których ustawiła się kolejka.
 
Kilka fotografii;
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003294 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1