"Turniej Strażacki "
Chrząszczyce 7 czerwca 2015r.
powrót

strona w budowie

  Niedziela, 7 czerwca 2015 roku - Chrząszczyce. Na boisku  wielki ruch, strażacy z naszej gminy zorganizowali sobie:  

"Turniej  Żołnierzy św. Floriana".
Walczyli, kto lepszy, kto szybszy, czyli walka z czasem.
   Nisko chylę czoło przed tymi ochotnikami, którzy nie dla pieniędzy, nie dla sławy, często z narażeniem swojego własnego życia - chcą pomagać drugiemu w sytuacjach krytycznych - katastroficznych. To wymaga nie tylko poświecenia podczas akcji - konkretnego zdarzenia - katastrofy, ale również pracy przy sprzęcie, treningów i współpracy w zespole.
 
  Naszych strażaków widzimy również w innych sytuacja, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczenia bezpieczeństwa. Przykładem może tu być  "nocna droga krzyżowa" z okazji 70 -tej rocznicy "Tragedii Górnośląskiej". Pamiętamy rok 1997, kiedy na naszych terenach pojawiła się "Wielka woda". To była prawdziwa lekcja dla naszych strażaków, prawdziwa "katastrofa". Pamiętam też, nocny ratunek wału w Zimnicach. Tam tylko cud uratował wielu  strażaków przed śmiercią. Jeszcze dziś przechodzą mnie "ciarki", gdy oglądam stare  fotografie, które wtedy wykonałem na wałach, a strażacy podawali sobie worki napełnione piaskiem i zatykali przecieki.

  Znam wielu "Wielkich" z daleka - z bliska są mali. Wielu "Małych" z daleka - z bliska okazują się "Wielcy".  Żołnierze Św. Floriana - Strażacy - Oni mają charakter, ducha do poświecenia siebie dla ratowania innych, którego nam w wielu przypadkach brakuje.

   Pierwsza ochotnicza straż w naszej gminie została założona w Złotnikach w roku 1892. Od tego czasu minęło 123 lata. To co zobaczyliśmy w Chrząszczycach w niedzielne popołudnie, tylu młodych chłopaków i nasze dziewczyny, które podczas turnieju walczyły równo - pozwala śmiało z uzasadnionym optymizmem patrzeć w przyszłość.

Wielkie brawa dla wszystkich Strażaków!

Podziękowania należą się również organizatorom!  Turniej przygotowano staranie, a dla widzów zapewniono miejsca siedzące pod zadaszeniem. Słońce tego dnia aktywnie wysyłało swoje promienie na naszą planetę Ziemia i było bardzo gorąco.
 
Fotografie w załączeniu (sukcesywnie). Proszę o cierpliwość - bo tu się nie pali)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003369 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1