Inauguracja Dni Prószkowa 2015
21.08.2015
powrót

Motto: Każdy polityk często - dla zdrowia psychicznego - odwiedza sale koncertowe.
 

 Nasi politycy codziennie obowiązkowo powinni słuchać muzyki. Przed każdym  publicznym występem - mikrofonem lub kamerą telewizyjną, szczególnie teraz w okresie przedwyborczym i referendalnym, jaki nas czeka w nadchodzących dniach.

 

Bo jak przed laty powiedział Jerzy Waldorff: muzyka łagodzi obyczaje”.  Wystarczy pójść na koncert aby się o tym przekonać.

Wzbudza pozytywne - wycisza negatywne emocje,  zmienia ludzkie nastawienie do życia.  Muzyka łączy środowiska różniące się językiem, religią i kolorem skóry i  posiada wielki  wpływ na naszą psychikę. Pobudza do uśmiechu nasze serca i dusze. W medycynie muzykoterapia stosowana jest przy zaburzeniach zachowania u osób w okresie dojrzewania i w wieku dojrzałym. Polecam też książkę Władysława Szpilmana „Pianista”, gdzie autor opisuje niedoszłego oprawcę, a pianistę ocaliła muzyka.

Tyle tytułem wstępu.

Piątek 21 sierpnia 2015 r. Kościół poewangelicki w Prószkowie „Musikverein” gminy Prószków  - melomani - (polityków nie zauważyłem)spotkali się na koncercie inaugurującym Dni Prószkowa 2015 i odbyli „podróż” do krainy walców i najpiękniejszych operetek XIX i XX wieku.

„Podróż” to efekty współpracy miast partnerskich Prószków i  Hϋnfeld. Organizator OKiS Prószków

W podróży "uzdrawiającej" towarzyszyło nam sześciu muzyków uprawiających klasyczną  muzykę salonową,  jaką można było słuchać na zamkowych salonach w latach 1860 do 1939 roku.

Salonorchester Hofberg
 z Hϋnfeld (Niemcy)
Na swoich koncertach - w programach, ensemble akcentuje szczególnie walce Johanna Strauβa  i melodie operetkowe Emmericha Kalmáná. Dla prószkowskich melomanów przygotowali:
Dla moich internautów rejestrowałem obraz:
Koncert inauguracyjny w wykonaniu: Salonorchester Hofberg  z Hϋnfeld (Niemcy)   fragmenty w skrócie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
kwiaty z okazji:
urodziny
 
 
 
 
 
 
 
 
Serdeczne podziękowania dla wykonawców.
 
Ubogaceni duchowo,  możemy wracać w domowe pielesze
pozdrowienia dla moich internautów - rudolf z folwarku
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003262 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1