Party w nowym Parku
Prószków 27 września 2015 rok

powrót

Nadleśnictwo Prószków położone w centralnej części naszego województwa to olbrzymi obszar 595 km kwadratowych. Jego zasięg to cztery powiaty: opolski, krapkowicki, prudnicki i nyski. 
 
Okazało się, że  dla nich - 595 km kw. zieleni - to za mało.
 
W niedzielę 27 września zaprosili wszystkich mieszkańców naszej gminy, do nowego parku, który sobie urządzili - dosłownie - w centrum naszego miasta Prószkowa, pod bokiem Urzędu Gminnego, przy ul. Opolskiej. 
 
Ale podczas oficjalnego otwarcia Nadleśniczy  Marek Bocianowski  oświadczył - przy świadkach w obecności pani burmistrz Róży Malik i pana starosty Henryka Lakwa, że park będzie otwarty również  dla szerokiej publiczności (mieszkańców) nie tylko w dzisiejszą niedzielę, ale zawsze. To mnie trochę uspokoiło.
 
Prószków małe miasteczko, ma teraz cztery parki: pomologia, przed i za murami Zamku Hrabiostwa Prószkowskich od dziś za murami Nadleśnictwa.
 
Byłem, zobaczyłem i trzeba schylić głowę przed pomysłodawcami i wykonawcami za wspaniałe miejsce stworzone  nie tylko dla mieszkańców. 
 
To może być miejsce  dla relaksu, również dla zabawy i edukacji - stałe wystawy bogactwa naszej prószkowskiej ziemi. Przygotowane alejki spacerowe są do tego bardzo dobrze dostowowane.  Mam nadzieję, że tak się stanie. 
 
Otwarcie miało charakter uroczysty, były krótkie przemówienia, a zamiast wstęgi siekierą  przecinano zielony wieniec, był bogaty program artystyczny w wykonaniu naszych małych artystek. Muzyka jak przystało na miejsce w wykonaniu: "Leśniczy Róg". 
 
krótka relacja fotograficzna w załączeniu
 
 
 
 
 
STIHL  - Prószków
 
 
 
Wyroby z drewna
Nadleśnictwo Prószków
 
Na lekcji Biologii
w Nadleśnictwie Prószków
 
 
 
 
 
Trębacze "Leśny Róg"
z Nadleśnictwa Prószków
 
 
 
 
 
 
Nasza Mażoretki
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Widok na Nowy Park
Nadleśnictwa Prószków
wystawa prac konkursowych
Tu dzisiaj serwują doskonałą grochówkę
 
Pilarz Artysta
tu grzyby rosną nawet bez deszczu
 
 
 
 
Widok na Zamek Prószkowskich
 
 
 
Wszelkie uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl.
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003609 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1