Byłem na zwiadach na terenach Zniwniouka Gminnego 2015
6 września 2015
a w sobotę 12 września 2015
"manewry" i próba generalna przed godzina "zero"

powrót

 Wojsko zawsze wysyła FORPOCZTĘ tam, gdzie coś się będzie działo. A 13 września 2015 będzie się działo w Źlinicach (gmina Prószków).
 Postanowiłem sprawdzić punkty strategiczne - czyli jakie mieszkańcy Źlinic czynią przygotowania przed "Zniwnioukiem Gminym 2015".
 
wywiad fotograficzny w załączeniu:
wjechałem od strony Złotnik do Boguszyc
 
 
Boguszyce widok od strony Złotnik - wieś, która w styczniu 1945 znalazła się na kartach historii z powodu masowych morderstw dokonanych   przez wojska armii czerwonej podczas II wojny światowej na mieszkańcach (cywilach) około 300 ofiar.
 
kościół w Boguszycach
 (widok od strony ulicy, przy które dziś,  swój sztab dowodzenia ma Orkiestra Kaprys)
 
Źlinice widok pod strony Krapkowic
 
 
widok na Górę Św.. Anny (Annaberg), gdzie podczas III Powstania Śląskiego (od 3 maja 1921 niejaki pan Piłsudski rękami pana Korfantego chciał zająć Śląsk, ale też Rosje i Ukrainę) na Annabergu trwały zacięte walki.
 
koń podobny do " konia trojańskiego" - czyli pełny wojennych  niespodzianek
 
 
widok od strony Opola
 
Od strony Opola - Boguszyce to już najwyższa technika - traktor (ale nie udało się ustać jakiej to produkcji)
 
 
Sobota 12/09/2015 przed godziną zero - "Próba Generalna"
 
   
   
   
   
   
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   

Sobota 12 września 2015 r.  Próba Generalna
 
Zaproszono mnie i moją "lepszą połowę"  na "Próbę Generalną" przez Głównodowodzących:
 Panią Burmistrz Prószkowa - Różę Malik, sołtysa wsi Źlinice panią Marię Urbacką oraz radnego pana Pawła Piechaczka, na pole namiotowe przy "Starej Poczcie".
 
  Już na samym wejściu można było zauważyć profesjonalną organizację.  Wszystko na swoim miejscu, żadnego bałaganu, żadnej prowizorki, ani nerwowego, pospiesznego dopinania "ostatniego guzika".  Gości witano prawie przy samej bramie i od razu zapraszano do "bufetu"  (samoobsługa) na gorący bardzo kaloryczny i smaczny posiłek. Golonka, szaszłyki, pieczone, kurczaki, kiełbaski, sałatki, ciasteczka, kołacze, napoje, było tego tak wiele, że wszystkiego nie dało się nawet spróbować. Na początku wydawało się, że dla wszystkich nie wystarczy, ale około 21-szej, kiedy - bardzo duży namiot był zapełniony - zauważyłem, że wszystkie termosy są prawie pełne, a kołacze ciągle mnie kusiły aby się do nich zabrać. Taki smaczny poczęstunek dla tak licznie zebranych gości i mieszkańców, to rzadkość w naszych czasach.
 
Kiedy rozpoczęła sie zabawa - parkiet zapełnił się bardzo szybko -tańczono przy dobrej muzyce (może trochę za głośnej) serwowanej przez zespół  "REBEL's - repertuar dopasowany do zróżnicowanej wiekowo publiczności. Melodie stare i nowe, nawet "walc wiedeński" bardzo ładnie zagrali.
 
To był miły, pełen radości  i dobrej zabawy wieczór, który wytworzyli przede wszystkim mieszkańcy Źlinic, bo goście jak to goście,  w takich okolicznościach są zawsze trochę wstrzemięźliwsi.  
 
Udana próba generalna  przed Świętem Dziękczynienia - Zniwnioukiem Gminnym 2015 - Dożynkami 2015 - w naszej prószkowskiej gminie.
 
Gratuluję  przede wszystkim mieszkańcom ŹLINIC, potraficie się zmobilizować na tak wysokim poziomie, że  można tylko pozazdrościć.  Ale tu nie o zazdrość mi chodzi, ale o przykład do naśladowania.
 
P.S. Jak się dowiedziałem, tegoroczne  "Dożynki Wojewódzkie 2015" w Byczynie, w porównaniu z tym co zobaczyłem w Źlinicach - to niebo i ziemia pod każdym względem. Brawo dla Źlinic!
 
Źlinice sobota 12/09/2015 godzina 19-ta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paweł Piechaczek - Słowa powitania
 i zaczynamy 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
zabawa w Źlinicach Dożynki Gminne 2015 - gra zespół  REBEL"sy   - fragmenty -  sobota 12/09/2015 około godziny 21-szej
 
 
To była miła sobota - mam też nadzieję, że pozostali - tak samo jak ja - zabrali do swoich domów miłe i piękne - już tylko wspomnienia.

Więcej materiałów tu już się  nie pomieści:
Dalsze fragmenty Zniwniouka gminnego 2015 w Źlinicach do zobaczenia w kolejnym wydaniu na stronie aktualności z folwarku i okolicy
pozdrowienia z folwarku  rudolf
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004062 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1