W orszaku Trzech Króli
z Chrząszczyc do Złotnik
06/01/2016

powrót
 
Józef i zaślubiona mu Maryja z Nazaretu przez Jerozolimę zmierzają  do Betlejem, aby z nakazu Cezara Augusta dać się spisać  w rodzinnym mieście Dawida. Tu  jednak zostają odepchnięci od drzwi gospody a swe miejsce  na nocleg odnaleźli w szałasie poza miastem.

   - Boże Narodzenie w gronie pasterzy i otoczeniu Trzech Króli pełne radości, wdzięku i chwały -

 Radość  nie trwała długo bo okrutny król Herod już zbrodnię szykuje. Boża Rodzina szuka schronienia w dalekim Egipcie.
 W tym krótkim przekazie jaki nam zostawił ewangelista św. Łukasz,  jesteśmy świadkami Dobra i Zła.
 
Od kilku lat tworzy się dobra tradycja i w otoczeniu Trzech Króli niesiemy dobrą Nowinę. Przeżyjmy to w naszej Chrzombeckey parafii razem.
 
 
 
Poszli, znaleźli Dzieciątko w żłobie - z wszystkimi znaki danymi sobie. - Jako Bogu cześć Mu dali, -  a witając zawołali -  z wielkiej radości
 
Formowanie Królewskiego Orszaku rozpoczęło się o godzinie 15- tej w kościele parafialnym w Chrząszczycach. Krótkie nabożeństwo połączone z "koncertem Chóru a Capella" w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys pod batutą Klaudiusza Lisonia i uczestnikami królewskiego orszaku.
Po uformowaniu, pod czułym okiem Strażaków na dwóch wozach bojowych,Orszak wyruszył w kierunku  boiska w Złotnikach, gdzie już z daleka wyczuwało się  zapach grochówki, pieczonej kiełbaski i grzanego wina. Zanim zaproszono uczestników do stołów, Młodzieżowa Orkiestra wykonała na swoich instrumentach kilka kolęd, następnie zdolna złotnicka młodzież przedstawiła nam krótką plenerową relację, która 2016 lat temu miała miejsce w biblijnym Betlejem. Za przedstawienie zainkasowali gorące brawa. Teraz padła komenda "zapraszamy do konsumpcji". Wtedy wszyscy uczestnicy orszaku nie kierowali się już jak królowie "gwiazdą", ale  azymut wybierali ten jaki  wskazywał im ulubiony zapach grochówki, grzanego wina i kiełbaski.
 
Skrócona relacja fotograficzna w załączeniu:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
z Chrząszczyc do Złotnik w Orszaku Trzech Króli
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na boisku w Złotnikach 6/XII/2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004779 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1