Karnawał 2016
Ligota Prószkowska 23 stycznia 2016 r.
powrót
 
Ojcowie Kościoła rok liturgiczny  podzielili na kilka okresów. W naszej strefie geograficznej (Śląsk)  - od 6 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, do Środy Popielcowej  to czas zwany Karnaval.  Czas, gdy można pozwolić sobie na huczne zabawy i swawole przed Wielkim Postem.
 
 Karnaval  - (po włosku) Carne - znaczy mięso,  a vale - żegnaj  - po nasymu "żegnaj-mięso" - pożegnanie z sutymi ucztami. Popielec, który zaczyna Wielki Post ma zmienną datę stąd karnawał jest  długi, albo jak w tym roku krótki. Tegoroczny Karnawał kończy się już we wtorek  9 lutego.
 
Dla amatorów zabaw karnawałowych w mojej najbliższej okolicy 23 stycznia był wielkim problemem - gdzie się udać na huczną zabawę. Do Chrząszczyc, do Prószkowa czy do Ligoty Prószkowskiej.
 
Wybrałem propozycję  Norberta Rascha, który w imieniu SKGD Gemeindevorstand Proskau zapraszał do Ellguth Proskau na SCHLAGER-TANZ.
Krótka relacja z półtorej godzinej obecności: Na sali komplet, uczestnicy wiekowo bardzo zróżnicowani od dziadków mogących sie pochwalić  kilkoma wnukami i prawnukami  do gimnazjalistów,  wiele znajomych twarzy. Bufet obficie zaopatrzony. Muzyką  (taką dla mojego ucha - czyli retro) sterował Hubert Pelka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Miłych wspomnień z Ligoty Prószkowskiej
Do zobaczenia na ostatkach
czyli Rosenmontag na salonach Gościńca w Chrząszczycach w poniedziałek przed Polpielcem 2016.
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003982 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1