Die Goldenen Jahre
1966 -2016
Lilli Maria & Peter Iwanski
Chrząszczyce 8/10/2016
powrót
 
Lilli i Peter Iwański, mieszkają daleko od rodzinnego gniazda, ale jubileusz 50-lecia - pięćdziesiąt lat w jednym zaprzęgu - postanowili  świętować z przyjaciółmi w kościele, w którym przed  laty zawarli na dobre i na złe związek małżeński.  
Lilli Maria Gajda z Górek, córka Jana i Anny zd. Pinisz urodzona 1941r. w Hohenthurm (gmina w Niemczech, w kraju Saksonia -Anhald powiat Saale), w dniu  5 września 1966 roku zwarła - w kościele parafialnym w Chrząszczycach  w obecności ks. prałata Jana Skorupy (proboszcza) - związek małżeński z Piotrem Iwański ze Złotnik urodzony 1943 r. w Opolu,  syn Pawła i Marii zd. Golbik. Świadkami zaślubin byli Rudolf Iwański (*1938)  Opole,  oraz Jan Gajda (*1943) z Górek.
Małżeńską przysięgę postanowili powtórzyć. Ślubowanie przyjął ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja. Uroczystość miała miejsce w naszym kościele w Chrząszczycach w obecności przyjaciół z czasów  gdy jeszcze byli piękni i młodzi

 - cóż: młodość minęła ale piękność została. I tylko to sie liczy. 
 
Małżeństwo to taki diament szlifowany  przez całe życie. Przez lata uczymy się i szlifujemy  nasze wady i zalety, by na starość móc przyrównać  małżeństwo do starego wina, które dopiero po latach nabiera wartości. 
 
 Z serdecznymi życzeniami: rudolf z folwarku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 010372 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1