Protest
19-07-2016 na Opolszczyźnie pogrzebano demokrację

III Miesięcznica na ulicach miasta Opola
powrót
W Opolu odbyła się III  miesięcznica - manifestacja przeciw złamaniu prawa - pogrzebano demokrację. Mieszkańcy sąsiadujących z Opolem sołectw  nie zgadzają się aby ich kosztem  powiększać Opole. Ale władza pogrzebała demokrację podejmując uchwałę na szczeblu Rady Ministrów wbrew protestom trwającym już prawie rok.
 

19/10/20161.
  Czarne chmury nad Opolem - deszcz odstraszył pewnie wielu z czynnego udziału w kolejnym proteście, ale jeszcze przed oficjalną godziną rozpoczęcia marszu "Niebiosa okazały się łaskawe".  Słońce pokazało się jeszcze przed swoim zachodem.  A deszczowe chmury po prostu powędrowały w kierunku na wschód (na Warszawę), która decyduje o naszym być albo nie być.
 
Protestujących było około 300 - 400 może to niewiele, ale za to  bardzo głośno wyrażali swoje niezadowolenie. Gdyby to moi sąsiedzi (wyborcy) tak o mnie się wyrażali, pewnie bym  ze wstydu  na miejscu zainkasował  zawał serca i byłoby po sprawie. Ale ja nie jestem politykiem tylko emerytowanym nauczycielem, który biega za kamerą - uciekając przed alzheimerem  - rejestruję dla potomnych ważniejsze wydarzenia w naszym Heimacie. 
 
Do żadnych  incydentów nie doszło, policja czuwała i pomimo bardzo dużego ruchu na ulicach sprawnie kierowała przemarszem, aby kierowcy samochodów jak najmniej odczuwali utrudnienia. Za co organizatorzy  - Policjantom, Straży Miejskiej, a kierowcom za wyrozumiałość - Dziękują! !
 
Migawki z Opola 19.10.2016 od godziny 17:oo
 
Filmowy fragment I: zbiórka na Placu Wolności i przemarsz pod Ratusz
 
 
 
Film: Zbiórka na Placu Wolności 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Protest pod Ratuszem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Film:  Przemarsz i protest przed Urzędem Wojewódzkiem
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Protest zakończono w siedzibie TSKN przy ul. Konopnickiej w Opolu 
    przy rozłożonym na stołach kołoucu i kaffeju.
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002745 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1