Jarmark bożonarodzeniowy 2016
w Chrząszczycach
27 listopada 2016 rok.
powrót
 
 Początki adwentu należy łączyć ze świętem Bożego Narodzenia  obchodzonego już w drugiej połowie IV wieku przez pierwszych chrześcijan. Synod w Saragossie (380) zachęcał wiernych w okresie oczekiwania na Boże Narodzenie do gorliwej modlitwy, pokuty i ascezy. W tym czasie każdego dnia odprawiane są Roraty (Jutrznia).  Czas radosnego oczekiwania na narodzenie Zbawiciela. Adwent symbolizuje nam wieniec adwentowy i cztery świece zapalane w kolejne niedziele.
I - świeca jest symbolem pokoju,  II- wiary,  III- miłości,  IV nadziei i radości.  Zielone gałązki - to symbol życia, a okrągła forma więńca  - krąg, to powracający cykl życia. 
Świece  wypalają się,  zieleń usycha i staje sie prochem, czyli tak jak nasze życie - po nas zaczyna się nowe życie. 
 
Pierwsza niedziela adwentowa 2016 przypada na 27 listopada - to początek nowego - czas oczekiwania, czas radości, czas pomagania potrzebującym, kolorowe lampiony i udzielająca się wszystkim przedświąteczna admosfera.
 
W naszej strefie kulturowej - pierwsze godziny adwentowe obfitują również w tradycyjne Jarmarki.  Jarmarki, które przyciągają kolorami zapachami i jak wszędzie grzańcem, kiełbaską z grilla i chlebem ze smalcem. Nie brakuje pierników, aniołków i dobrej atmosfery. Dla dzieci  w tym dniu św. Mikołaj to najważniejsza postać.

Kilka migawek fotograficznych z naszej chrzombeckey parafii.
W kolejce do św. Mikołaja - na schodach plebani.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W drodze do domu
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003697 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1