Kolejny doktorat w Folwarku
Katarzyna  Kornek - Piechota
listopad 2016
powrót
 
    Jeszcze nie tak dawno wieś Folwark słynęła z "ciężkich gruntów".  Podstawowym zajęciem mieszkańców była praca na  przy-odrzańskich urodzajnych polach i w obejściu na  gospodarstwie, ewentualne nadwyżki wolnych rąk znajdywały zatrudnienie w pobliskich cementowniach, w znanej opolskiej  OFaMie,  w nielicznych firmach budowlanych czy za ladą w sklepie.  
    Druga połowa XX wieku, matura była szczytem osiągnięć,  na palcach jednej ręki można było policzyć studentów kończących studia. Koniec komuny, początek XXI wieku,  gospodarka wolno rynkowa wymusiła w rolnictwie zmiany. Małe obszarowo rolnictwo przestało być konkurencyjne, a mechanizacja prac na polach powodowała nadmiar wolnych rąk do pracy.
   Przemiany polityczne - podwójne obywatelstwa, dwupaszportowcy,  możliwość pracy na zachodzie spowodowała masowe wyjazdy całych rodzin.  Zostali nieliczni  przywiązani do Heimatu i rolnicy przywiązani do ojcowizny.
 
   Kto miał możliwość, i chęć do podjęcia działalności gospodarczej na własny rachunek wykorzystał te możliwości pozostali rozpoczęli naukę - zdobywając wiedzę. 

 Dziś po kilkunastu zaledwie latach Folwark znalazł się w czołówce krajowej - jeśli chodzi o wyższe wykształcenie w przeliczeniu na jednego mieszkańca (Folwark ma od lat przeciętnie  195 mieszkańców). A prognozy pozwalają rokować.  że ten ciąg  do wiedzy będzie jeszcze w następny  pokoleniu  trwał. 

W ostatnich dniach 22 listopada 2016 r. nadano w Warszawie (5) kolejny dla urodzonej
 i wyrosłej na gospodarstwie w Folwarku

Katarzynie Kornek
 tytułu: doktora nauk
 
Obecnie po mężu Katarzyna Piechota absolwentka Politechniki Opolskiej w 2012 oraz od 2014 roku pracownik dydaktyczno-naukowy w Katedrze Antropomotoryki na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, właśnie odebrała dyplom doktora nauk o kulturze fizycznej.

  Pracę doktorską na temat:
 „Przygotowanie motoryczne a aktywność EMG wybranych mięśni kończyn górnych i dolnych podczas startu niskiego w lekkoatletycznych biegach krótkich

 obroniła na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie dnia 15.11.2016r.
 
 

Promotorem pracy doktorskiej jest dr hab. Zbigniew Borysiuk
 

Zatwierdzenie promocji nastąpiło podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Wychowania Fizycznego dnia 22.11.2016. Natomiast ceremonia wręczenia dyplomów miała miejsce podczas obchodów Święta Uczelni dnia 29.11.2016 w Auli im. prof. Zygmunta Gilewicza w AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej 34.
 
Podczas całego przedsięwzięcia rodzina doktorantki bacznie przyglądała się kolejnym etapom przewodu doktorskiego. Dlatego podczas uroczystych otwartych obchodów podczas wręczania dyplomu towarzyszył jej mąż.
 
 
Kasiu Gratulujemy!!!!!!
 
Mam nadzieję, że na tym się nie skończy  bo przed Tobą kolejna poprzeczka do pokonania - HABILITACJA.
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003432 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1