Spotkanie  Adwentowe
w Folwarku 17 grudnia 2017
 
powrót  
   
Adventus - przyjście, przybycie.

   Dla chrześcijan okres wyjątkowy - "czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela". Obejmuje cztery kolejne niedziele przed Bożym Narodzeniem - 25 grudnia - i stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym.  Boże Narodzenie nie jest świętem ruchomym, zawsze obchodzimy je 25/26 grudnia. Adventus  został ustanowiony w roku 380, podczas Synodu w Saragossie.
 
Adwent  w naszych czasach  - jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela -  na pamiątkę zdarzenia,  które miało miejsce 2016 lat temu.  Okres pokutny:  nie ozdabia się ołtarzy kwiatami, a kapłani noszą szaty liturgiczne w kolorze fioletowym, nie należy urządzać hucznych zabaw.  
 
Radosne oczekiwanie na przyjście Zbawiciela  w dzisiejszych czasach,  to liczne spotkania  opłatkowe - mikołajowe - koncerty przedwigilijne organizowane przez lokalne społeczności.  Łamanie opłatkiem - wymiana życzeń - czas na wybaczenia doznanych krzywd, wspólne śpiewanie kolęd spełnia te wymagania ustalone przez  Synod w Saragossie.
 
   
A tak było w naszym Folwarku.  
   
    Zebrało się trochę seniorek i kilku seniorów, którzy sobie przy muzyce serwowanej na akordeonie - zdrowo pośpiewali, nie tylko kolędy, ale znane z młodości piosenki - też. Akordeon obsługiwał i trefnym dowcipem przerywniki wypełniał - prywatnie Thomas  Peszka, (służbowo) DJ THOMAS. Mikołaj pocztą przysłał prezenty,  Pod sanki zabrakło mu śniegu, próbował samochodem, ale czarny kot przekroczył mu drogę, więc zrezygnował. Szkoda bo Seniorom zabrakło wspomnień :  jako to w dzieciństwie bywało i rózgą za grzechy po siedzeniu dostawało.

  
Nie zabrakło tradycyjnego opłatka i chwili na składanie życzeń. O wikt i opierunek postarała się Sabina z prószkowskiej Zamkowej. Nad przygotowaniem i organizacją czuwało koło DFK Folwark pod kierownictwem: Teresa Iwańska.
 
   
 Na fotografii niżej (mam nadzieję) wszyscy uczestnicy.  
   
 
   
 
   
strona w budowie (kilka foto - może i filmik)
   
   
powrót  
   
Odwiedzin ogółem: 003027 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1