Joachim Wilczek     (1952 - 2016)
+4.02.2016
powrót
Joachim Wilczek mgr inż. górnik studiował na AGH. Dwadzieścia pięć lat kierował naszą kopalnią "Folwark". Znaliśmy się dobrze - zawsze zapraszał mnie na "barbórkę". Mieliśmy te same hobby, dlatego często spotykaliśmy się też na różnych festynach, dokumentując na fotografii i filmach naszą śląską historię.  Wiemy, że biali gwarkowie -  bergmany - kiedyś byli bardziej cenieni a zawód miał społeczne poważanie,  dziś pomimo tego "niżu górniczego stanu" On zawsze był uśmiechnięty.
  
 
Pewnie będzie go teraz bardzo brakowało w Orkiestrze Dętej przy parafii Św. Józefa w Opolu Szczepanowicach, z którą od1981 roku był związany - współzałożyciel i jednocześnie kapelmistrz.
Pozostanie również w pamięci wielu samotnych i opuszczonych naszego powiatu. Był autorem kolędy "Deszcz Nadziei", .. Każdy musi mieć nadzieję- zawsze podkreślał.. Trzeba się wspierać bo nie każdemu w życiu się powiodło ..  Kolęda co roku jest jakby hymnem rozpoczynającym największą  Opolską  kolację  wigilijną dla samotnych i potrzebujących, która w okresie Bożonarodzeniowym ma miejsce w opolskim Okrąglaku.
W marcu zeszłego roku przeszedł na emerytuję. Zmarł 4 lutego 2016 w Opolu, walcząc do końca  z nieuleczalną chorobą . Uroczystości pogrzebowe: 8 lutego 2016 o godzinie 10:oo w kościele pw. Św.. Józefa w Szczepanowicach.
 
 
Kopalnia Folwark gdzie przepracował 25 lat widok z lotu ptaka
Kopalnia i okolica - podczas przelotu ptaka
 
 

 
 
 
 
Uroczystą Liturgię celebrował ks. prałat Zygmunt Lubieniecki
Jego Ostatnia Droga
 
 

Requiescat In Pace

rudolf z folwarku
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 011424 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1