Rosenmontag 2016
8 lutego w Chrząszczycach
na salonach Gościńca pod Różą
powrót
Proskau OLE! OLE!..OLE .....tak""Leo Show" - rozpoczął Rosenmontag 2016. 
Już od  2010 roku na stałe Rosenmontag wpisał się w kalendarz  kulturalny naszej prószkowskiej gminy  kończący karnawał. Do tej pory  żadnego nie opuściłem, a dokumentacje przechowuję w kolejności alfabetycznej - czyli według dat  w moim archiwum.
Pewnie już wszystkie niżej podane fotograficzne i filmowe informacje oglądaliście (podane w wielkim skrócie) - więc mój dalszy komentarz jest zbyteczny.
W tym miejscu pragnę tylko podziękować pomysłodawczyni Róży Malik, która 6 lat temu wpadła na taki pomysł zakończenie karnawału. Najważniejsze, że poziom wykonawców i organizacja  jest porównywalny z Dűseldorfem. Może tylko mniej piwa pijemy w tym czasie, ponieważ program był do granicy wytrzymałości naprężony - zabrakło czasu.  Piotr Pach przeszedł samego siebie - reklamując walory naszej gminy. Kaprysy stanęły na wysokości zadania (dzięki Klaudiuszowi Lisoniowi). Pomysłu Orkiestrze Prószków (pod batutą Andrzeja Bojarskiego) nie zabrakło - Franz - zawsze jest ofiarą, którą można powiązać łańcuchami. Wrzosy Ligockie i Przysieczanki to już klasyka - zespoły obwieszone laurami i medalami. Kamil Janoszek (14) jako junior laureat wielu konkursów piosenki  stanął z powodzeniem w szeregu seniorów. To wszystko nasi rodzimi wykonawcy, żadnego importu.  Każda grupa dawała z siebie wszystko, zmuszała ich do tego widownia - swoja widownia, przed którą najtrudniej wystąpić.  
Gość Honorowy: Marszałek Województwa Opolskiego  Roman Kolek ze swoją świtą (rozpoznawalni wszyscy w kolorze Opolszczyzny - żółtym .
Dziękuję w imieniu zadowolonych
 wszystkim wykonawcom i organizatorom
-
tak trzymać: Proskau: Ole- Ole - Ole, Ole, Ole!!!!!!!
 
Oświetleniem i nagłośnieniem sterowała firma Krok - P.S (dwa reflektory z przodu, trochę przeszkadzały podczas filmowania i fotografowania wykonawców.
 
 
13/02/2016 Zastrzeżenia moich internautów:  

- była to naprawdę fajna zabawa, jednak wydaje nam się że trochę za mało napisał pan o kabarecie ŁUGI BUGI bez którego nie było by Rosenmontagu,  a należy się chłopakom za super przygotowanie. Nam chodzi tylko o to aby trochę chłopaków wyszczególnić . Byliśmy teraz po raz  kolejny na tej imprezie i gdyby nie kabaret to na pewno nie było by tak fajnie a zauważamy że ich poziom artystyczny cały czas rośnie i zaczynają to robić coraz bardziej profesjonalnie.
podpis: smerfy.
Zgadzam się całkowicie z Waszą opinią. Rosenmontag ma takie historyczne kabaretowe  założenie. Podobną - negatywną opinię, zniesmaczoną - wystawiam również w drugim temacie - przekażę ją organizatorom (rudolf z folwarku)
 
A jak zachowywała się publiczność - zobaczcie na fotografiach niżej.
Relacja filmowo fotograficzna -
 
 
 
 
 
Rosa i Rosenmontag 2016
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ligockie Wrzosy i Przysieczanki
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przerywnik taneczny
 
   
    
 
  
 
 
 
 
 
 
 
zasypia na cudzych plecach ....... własne szanuje...
 
 
siostrzyczko kochana
.... jak ściskam cytrynę to mam "sok cytrynowy" - jak ściskam pomarańczę to mam " sok pomarańczowy"
a jak ciebie ścisnę to będę miała
"Klosterfrau"  i to mnie uzdrowi.
 
 
 
Piotr Pach
nadworny kabarecista
 
Kabaret Ługi Bugi - fragmenty     przed Wami Piotr Pach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rosenmontag 2016 Ole!  (przerywnik na tańce)
 

    
  Tak należy podrywać dziewczyny  
          
 
Kamil Janoszek
 
 
Orkiestra "Prószków" pod batutą
Andrzeja Bojarskiego
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Do zobaczenia w przyszłym 2017 roku
 
Na długie zimowo-postne wieczory: "wspomnienia szalonych godzin na Rosenmontag 2016"
 
 
Rosenmontag 2016  osiem minut szaleństwa
 
 
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres  zmarzly@op.pl  
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
  
 
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 005883 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1