Droga Krzyżowa
 Folwark - Górki -Chrząszczyce
11 marca 2016
powrót

Już prawie dwa tysiące lat upłynęło od chwili, gdy na górze Golgocie postawiono krzyż. Na tym krzyżu umierał wówczas Bóg-Człowiek, Jezus Chrystus. Od tego czasu w stronę Chrystusowego krzyża patrzą  pokolenia ludzkiej rodziny. Wpatrywał się w ten krzyż także święty Franciszek. W tym krzyżu zawarta bowiem została cała nauka ewangelicznej miłości, a on, Franciszek, jest właśnie Serafinem Bożej miłości. W ten krzyż wpatrywali się później wszyscy naśladowcy świętego Franciszka. W ten krzyż obecnie wpatrujemy się i my, ludzie dwudziestego pierwszego wieku.

Nosimy krzyżyki na łańcuszkach, wieszamy je w domach, szkołach, szpitalach,  urzędach nawet w Sejmie. Mówimy o krzyżu - śpiewamy o krzyżu, a kiedy przychodzi i coś się nam nie powiodło, że nie po naszej myśli - to pod tymi krzyżami przeklinamy.
Kiedyś wśród nas najwięcej było lekarzy, każdy doradzał choremu co mu pomoże. Dziś stokroć więcej wśród nas sędziów. "ktoś zajechał ci samochodem drogę - to prymityw "  - "ktoś źle załatwił sprawę - jest beznadziejny"  --"ktoś ma inne poglądy - jest całkiem bezsensowny, jest innego sortu"
 
A Chrystus tak mocno podkreślał  "Nie sądźcie abyście sami nie byli sądzeni".
 
Liczna grupa parafian z Chrząszczyc, Złotnik, Górek i Folwarku  w piątkowy wieczór przy niesprzyjającej pogodzie przeszło  Drogę Krzyżową, zatrzymując się  w uświęconych miejscach przy krzyżach przydrożnych w naszej parafii. W drodze towarzyszyła im  modlitwa i rozważania nad tajemnicą ukrzyżowania.  Drogę Krzyżową prowadził ks. proboszcz Krystian Ziaja
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002953 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1