Dzień Kobiet
Folwark 5 marca 2016
powrót
Od czasu kiedy nasze kobiety się wyemancypowały - ciągle świętują. A to Dzień Pielęgniarki, a to Dzień Babci, a to Dzień Matki, a to Dzień Kobiet - a ostatnio  stał się modny Dzień Teściowej. To wszystko dlatego, że teraz muszą na siebie pracować, bo zarobki chłopów ledwo na piwo starczają. Mają równe prawa w życiu publicznym, dlatego mogą pracować w każdym zawodzie. W czasach komuny baba na traktorze to był hit, nawet do górnictwa się dostawały, ale żadnej podczas fedrunku węgla nie widziałem, chociaż kilka Pań, które należą do górniczego stanu znam.  Więc dobrze im tak, niech pracują   -  baba z wozu koniom lżej. My teraz mamy więcej czasu na nasze przyjemności a Danuta Rinn niech sobie śpiewa..... gdzie te chłopy no gdzie???

My jesteśmy teraz tylko od wręczania kwiatów z okazji "Dnia",- do takiej roli doprowadziła nas ta emancypacja. Kto teraz za nas rządzi,pytam?  wszędzie kobiety. Nie trzeba szukać daleko, nasza gmina, - cała wierzchówka kobiety. Jeśli popatrzymy wyżej to kto na szczycie - wiadomo Beata, która jak szydło wyszła z worka i kieruje ministrami. Podobnie czyni Angela za zachodnia granicą. W Anglii nawet króla nie mają, tylko królową.
 
Drodzy panowie, weźmy się w garść - to znaczy weźmy w garść bukiet kwiatów i ruszajmy do ataku na utracone pozycje - spróbujmy miłymi pochlebstwami wkupić się w łaski naszych władczyń w domu i w pracy - wszędzie. Może wybaczą nam nasze męskie słabości i ułomności. To jedyna droga, gdyż przyszłość nie wróży nam innej roli w społeczeństwie. Odłóżmy naszą dumę, że to Bóg najpierw stworzył  nas - Adama. To było dawno i pewnie po raz drugi Stwórca swojego błędu nie powtórzy.
 
Panowie Folwarczanie już zrozumieli ten historyczny fakt. Nasze miejsce jest w drugim szeregu. Kobiety same przygotowały wszystko z okazji swojego święta.  Męska Rada Sołecka już tylko wręczyła kwiaty i zaśpiewała "100 Lat". Podziękujmy im również serdecznie za to, że nas na swoje święto zaprosiły.
Relacja fotograficzna w załączeniu:
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
strona jeszcze w budowie
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002950 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1