40- lecie kapłaństwa
ks. dr hab. prof. UO  Krystian Ziaja
proboszcz parafii Chrząszczyce
22-05-2016

  powrót
  Prawie pół wieku temu w Pyskowicach na Górnym Śląsku - 16 maja 1976 - odpowiedziałeś Bogu "Tak" na jego słowa "Pójdź za mną".
   Dziś dr hab. prof. UO,  Krystian Ziaja specjalista w zakresie biblistyki, wierny swemu powołaniu obchodzi piękny jubileusz - Minęło 40 lat od tego dnia. Na dobre i na złe,- prawie jedno pokolenie, od 21  sierpnia 1995 roku - związany jesteś z naszą Chrzombecką parafią  .
 
Razem z Tobą dziękujemy Panu za te pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań w służbie Bogu i nam parafianom przez te 21 lat.
 
 W takim dniu zwyczaj nakazuje wypominać zasługi jubilata, ale lista jest barrrrdzo długa, dlatego nie będę powtarzał  za ks. bp Pawłem Stobrawą, który w swojej homilii prawie wszystkie Twoje zasługi  wypominał. Może przypomnę tylko jedną z pierwszych -
pomoc materialną i duchową, którą zorganizowałeś  dla mieszkańców Folwarku podczas słynnej powodzi 1000lecia (1997), a w roku 2002 doprowadziłeś do sakralizacji naszej kaplicy. Tego mieszkańcy Folwarku Ci nie zapomną.
   
  Dzisiaj na kolejne lata Twojej posługi pragniemy życzyć Ci : Bożej miłości - ludzkiej dobroci - żelaznego zdrowia - anielskiej cierpliwości i wytrwałości Hioba. Aby historia po 100 latach wspominała o Twoich pięknych niewidocznych śladach w naszych sercach, oraz tych widocznych upiększających naszą świątynię i jej otoczenie.
   
  Bo nikomu w tym miejscu nie trzeba przypominać, że nasza świątynia staruszka - wymaga troskliwej opieki - stoi na miejscu starych fundamentów  - które sięgają   czasów chrztu Polski (966).  Jak donoszą ostatnie badania mediewistów "Wesoła Nowina Ewangelii Świętej" na Śląsk  dotarła wcześniej - z Czech, jeszcze przed tą datą.
   
  Piękna uroczystość 40lecia Kapłaństwa- dostojni goście, matka ks. Krystiana i liczna rodzina z Hamburga, życzenia wszystkich stanów (Straż, Rada Parafialna, rodzice), władza Gminy Prószków (pani Burmistrz Róża Malik), młodzieży i Mniejszości Niemieckiej ( przewodniczący Norbert Rasch), Poczty Sztandarowe, kwiaty, śpiew Chóru Parafialnego pod kierownictwem Joachima Konska i Scholi Parafialnej pod kierownictwem Katarzyny Długosz, uświetniły liturgię celebrowaną przez samego Jubilata.
   
  moja relacja fotograficzna
   
  Jubileusz 40lecia - początek - powitanie
   
   
   
 
   
 
   
 
   
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Z okazji zbliżającego się "Dnia Matki"
Życzymy zdrowia i dziękujemy za "Syna"
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
  Strona jeszcze w budowie
  pozdrowienia z folwarku rudolf
  powrót
   
  Odwiedzin ogółem: 003560 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1