Majówka na Plebanii
 Chrząszczyce 15-05-2016

powrót
Dla parafian - wcześniej urodzonych (około 60+) słowo Majówka kojarzy się z wieczorną modlitwą, śpiewem maryjnych pieśni przy kapliczce, które echo niosło, polami i nad lustrem wody w Odrze do samych Groszowic w tamtych latach. Słynne  "majówki" - nabożeństwa, odprawiane wieczorami przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisały się w krajobraz Śląska już w XVI wieku. Tak było w Folwarku i podobnie w innych miejscowościach naszej parafii.  Od roku 1982, gdy w Folwarku zaadaptowano świetlicę LZS na kaplicę,  wiekowa tradycja - majówka przy kaplicy na ul. Wiejskiej obok Świętkowni  na gołej ziemi bez ławek i klęczników a konne furmanki i inne taczki miały  zakaz przejazdu (samochodów jeszcze nie było) - zamieniła się na nabożeństwa majowe pod dachem w komfortowych warunkach.
Dzisiaj, gdy zapytać małolata  - jak było na majówce.?. usłyszymy: fajnie świetna zabawa...
 
 
  "Zimna Zośka" odstraszyła potencjalnych biesiadników, ale około 15-tej zrobiło się w miarę ciepło. Pogoda poprawiła się dopiero, gdy Andrzej Toczek wspomagany przez Różę Malik zaprosili dzieci do zabawy. Stoiska wzorowo - przygotował Parafialny Zespół Caritas. Na trawniku za plebanią rozłożyli się strażacy, ale do zabawy z wodą było niewielu.  Podobał  się   program edukacyjny przygotowany dla dzieci, które  musiały wykazać nie tylko sprawność fizyczną, ale również umysłową.  Smaczny był kołacz, a każda cegiełka była niespodzianką, dlatego do tego stoiska czekało się w długiej kolejce.
W imienia zadowolonych - DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ORGANIZATOROM.
 
Migawki fotograficzne (fragmenty)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Majówka skończyła się dla mnie około 17-tej, bo  następne godziny biesiadowałem  przy torcie urodzinowym w gronie rodziny. 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003519 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1