Jubilaci 40-lecia kapłaństwa
Chrząszczyce 9 czerwca  2016

powrót
 
"Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał Szymona i brata Szymonowego, Andrzeja, jak zarzucali sieci w jezioro, byli bowiem rybakami. Jezus rzekł do nich " Pójdźcie za Mną, a sprawię, że się staniecie rybakami ludzi". I natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim
św. Marek 1, 16-20
 
W roku 1976 r. 16 maja  mając po 20-kilka lat byliście młodzi i piękni, kiedy zdecydowaliście się "pójść za Nim". 40 lat - młodość minęła tylko piękność została - jak powiedział poeta. A Jan Paweł II papież powiedział:  Powołanie do kapłaństwa jest darem i tajemnicą, owocem Bożej łaski. To On daje znak, sygnał, że to właśnie Tobie powierzone zostaje uprawianie tej ziemi.
 
Wasze powołanie jest Bożym pomysłem, jest owocem Bożej łaski. Mnie, laikowi  z długim stażem małżeńskim  z dużą rodziną, trudno tę tajemnicę do końca zrozumieć.
 
Składam Wam wszystkim Jubilatom Serdeczne Życzenia zdrowia.
Na progu trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa, w dobie kryzysu rodzin i całego społeczeństwa życzę dalszych skutecznych efektów wychowawczych zarówno w wymiarze ludzkim jak i nadprzyrodzonym -  miłości na wzór Chrystusa, która wychowuje i zbawia.
 
rudolf z folwarku
 
Uroczystą Mszę Jubileuszową celebrował i homilię wygłosił ks. bp. Andrzej Czaja. Jubilatów przedstawił i powitał ks. proboszcz Krystian Ziaja (też jubilat). Muzyczną oprawę sprawowała Katarzyna Długosz (organy) i Schola Parafialna pod jej kierownictwem. Dostojnego gościa ks. bp Andrzeja w imieniu parafian białymi różami powitała pani Róża Malik - burmistrz miasta Prószkowa, a Księzom Jubilatom białą różę wręczała młodzież.
 
Z mojego archiwum:
 
 
 
Kilka fragmentów zarejestrowanych moją kamerą podczas uroczystości  Jubileuszu 40-lecia   9 czerwca 2016:
 
 
Początek uroczystości:
 
 
 
 
 
 
Wejście  film
 
 
 
 
Powitanie Film:
 
Liturgia
 
 
 
 
 
 
 
ks. bp. Andrzej Czaja
 podczas homilii
przekażmy sobie znak pokoju......
 
Podziękowania za odwiedziny i kwiaty od parafian
 przekazuje burmistrz miasta Prószkowa
pani Róża Malik
 
 
 
 
 
 
 
9 czerwca 2016r. Chrząszczyce - przed grotą na placu kościelnym
 
 
Dziewczyny - Scholi Parafialnej - pięknie śpiewały dla Jubilatów 40-lecia.
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002876 Odwiedzin dzisiaj: 4

Ilo osb on-line: 1