Śpiewamy i gramy dla Pani z Góry Karmel
Chrząszczyce 5 czerwca  2016
powrót
 
Kolejne -  już zapomniałem które? śpiewanie i granie dla Pani z Góry Karmel w naszym parafialnym kościele pw. MB Szkaplerznej i św. Stanisława bp.  W tym roku śpiewaliśmy już 17 stycznia. Wystąpił wówczas "Chór Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu" pod kierownictwem ks. prof. dr hab. Grzegorza Poźniaka. W niedzielę 5 czerwca br. parafia gościła "Zespół Wokalny RONDO" z Wrocławia a dyrygowała dr Małgorzata Podzielny. Jeśli moja pamięć mnie nie myli to już drugi raz występuje w tej roli w naszej parafii. W moim archiwum znalazłem kilka fotografii pamiętających ten dzień.  Rok 2007 - 21 stycznia:  Koncert "Chóru Studium Muzyki Kościelnej w Opolu" przygotowany przez: Małgorzatę Podzielny, dyrygenci: Studium Muzyki Kościelnej w Opolu. (jeszcze wisi na mojej stronie w archiwum: www.folwark.de
 
Jak ten czas leci. Minęło prawie dziesięć lat jak wysłuchałem koncertu "dyrygentów" wtedy jeszcze studentów, prowadzonych przez pracownika naukowego Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, panią adiunkt Małgorzatę Podzielny. Dziś dyrygowała nam już w randze "Doradca Ministerialny do spraw metodycznych" o zasięgu ogólnopolskim i "Zasłużony dla Kultury Polskiej"  Gratuluję ! Innych zasług nie będę wypominał, bo jest tego za dużo.
 
Zespół Wokalny "RONDO" powstały w roku 2006 to miłośnicy śpiewu, absolwenci Szkoły muzycznej I st. im. G Bacewicz we Wrocławiu oraz byli członkowie Chóru "Con Brio", obecnie studenci i absolwenci wrocławskiej uczelni oraz uczniowie liceum. Koncertują w kraju i za granicą (Finlandia, Macedonia, Węgry i Włochy). W kraju: Festiwal "Wratislavia Cantans", "Leo Festiwal" we Wrocławiu. Podobnie jak pani dr Małgorzata obwieszeni medalami,  złotymi dyplomami i wieloma nagrodami. Zespól nagrał również dwie płyty. W niedzielę podczas mszy sprawowali oprawę muzyczną, a po mszy pięknie koncertowali tylko dla Pani z Góry Karmel i dla nas.  Dziękujemy !
 
 
5 czerwca 2016 w Chrząszczycach
Zespół Wokalny RONDO z Wrocławia,  dyrygent: dr Małgorzata Podzielny
 Na nutach się nie znam, więc nie będę się wymądrzał, ale usłyszeć pieśń, piosenkę znanych światowych kompozytorów na żywo -  i to w takim znakomitym wykonaniu, zawsze  jest powodem głębokich duchowych i estetycznych przeżyć. Moje podsumowanie: Podobało się,  a po brawach jakie zgotowali słuchacze mogę powiedzieć:  im też się podobało. Dziękujemy!
 
Fotograficzne i filmowe fragmenty koncertu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dziękujemy i do zobaczenia!
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
Wszelkie uwagi i zastrzeżenia kierować na adres: zmarzly@op.pl 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002619 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1