Gminne Zawody Strażackie
Festyn rodzinny DFK

w Złotnikach 19 czerwca  2016

powrót
Boisko  zapełniło - zaludniło się - masą nowoczesnego sprzętu  ppoż. i  strażakami.  którzy z całej gminy ze swoimi wozami bojowymi  zjechali na kolejne zawody do Złotnik. Ponieważ po zawodach strażackich złotnicki DFK  - w tym samym miejscu - przygotował Festyn Rodzinny, więc już od 14-tej dzieci mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, próbować kołacza, ciastka , który w umiarkowanej cenie gwarantowała "Cukiernia Pela".  Zawody zorganizowano sprawnie (moim zdaniem - bo nigdy nie byłem strażakiem). Z podziwem patrzyłem na młodych (dzieci), które z ogromnym zacięciem walczyły o każdą sekundę, a potem z wielką dumą odbierały puchar i dyplom wręczany przez panią burmistrz Różę Malik w asyście komendanta druh. Tadeusza Domaradzkiego (OSP Jaśkowice). Zawodami kierował (nowy/stary) prezes OSP Jerzy Wocka z OSP Złotniki.  
  Od godziny 17-tej już po zawodach i rozdaniu dyplomów i pucharów wygranym drużynom strażackim, Festynem Rodzinnym sterował Alojzy Piechaczek przew. DFK.  Estradę opanowały dzieci i "Suskie Skowronki". Konkurs za konkursem przeplatane muzyką, tańcem i śpiewem dla dzieci i dorosłych, wspólne zabawy - z tego Suskie Skowronki słyną w całej okolicy, nie tylko na ziemi Opolskiej i Strzeleckiej skąd ich Ród. Wszyscy doskonale się bawili. Dzieciom biorącym udział w licznych konkursach zagwarantowano słodycze i nagrody.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatni fragment zawodów "old bojki"
 
 
 
 
 
 
 
Po zawodach strażackich w Złotnikach 2016
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacja prasowa przysłał Marcin Kansy
W dniu 12 maja 2016 r. w Gościńcu pod Różą w Chrząszczycach odbyło się najważniejsze zebranie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Prószków - zjazd gminny. Odbywa się on raz na 5 lat.
Podczas zjazdu odbyły się wybory nowych władz.
Prezesem Zarządu Gminnego ponownie został wybrany druh Jerzy Wocka z OSP Złotniki.
Komendantem Gminnym ponownie został wybrany druh
Tadeusz Domaradzki z OSP Jaśkowice.
 
 
 
rozpoczynamy Festyn Rodzinny DFK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Złotnik 2016 i Suskie Skowronki
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004384 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1