VIII -Wielka Parada Orkiestr Prószków 2016
występy i koncerty ( konieczne skróty)
18 czerwca  2016 w Prószkowie

powrót
W trzech miejscach koncerty - dla mnie za dużo - musiałem wybierać, zmieniałem miejsca  losowo. Chciałem koniecznie zarejestrować "Veselkę", za długo zasiedziałem się na Placu OKiS i nie zdążyłem. Zanim doszedłem Oni już skończyli. Cóż można tu napisać o VIII Paradzie, kiedy pamiętam jeszcze pierwszą. Andrzej Bojarski prowadzący orkiestrę Prószków w 2009 po 8 latach nie zmienił się wcale. A inni?
 
Na pierwszej Paradzie gościli bardzo ważni oficjele: Marszałek  Województwa, Konsul Republiki Federalnej Niemiec, Poseł na Sejm RP, zaprzyjaźnieni przedstawiciele władzy z Czech , Austrii i miasto Hűnfeld ze swoją orkiestrą.
Wpisanie Parady Orkiestr  do gminnego kalendarza wydarzeń kulturalnych (każdego roku) to był wspaniały pomysł.
Każda kolejna Parada jest lepiej zorganizowana, a ostatnia pokazała, że udział Scorpionów, mażoretek i "Tanz und Kulturverein Grossenbach" z Hűnfeld  zdominował paradę - młodość dodała uroku - gromadząc komplet gości. Poziom muzyczny godny konkursów, każda z dziesięciu orkiestr starała się przyciągnąć jak najwięcej słuchaczy, przecież koncertowali w tym samy czasie w trzech różnych miejscach. Pogodę mieliśmy wspaniałą, a po oficjalnym zakończeniu wspólną  "Odą do Radości" muzycy, wcale nie zamierzali (po 5 godzinach) wracać do domów i prawie 20 minut improwizowali przed sceną na placu OKiS.
Dziękujemy wykonawcą, organizatorom, konferansjerom i wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do tego zjawiska  - nie tylko muzycznego ale dla oczu też było wiele miłych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
 
Przeżyjmy to jeszcze raz - co udało się  zapisać w pomięci elektronicznej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Grupa taneczna z Huenfeld
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Oda do radości
 

post scriptum 26/06/2016
Opóźnienia powodowane gorącym początkiem lata - a mój ogród to taka  piekarnia, tu nie wolno czekać.
 
Prószków Hűnfeld podczas parady Orkiestr Dętych
 
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003016 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1