DNI PRÓSZKOWA 2016
"popołudnie dla dzieci i dorosłych"
sobota 20 sierpnia 2016
powrót
Kolejne "DNI Prószkowa 2016" już za nami, tak się złożyło, że uczestniczyłem w tym roku tylko kilka godzin w na placu OKiS. Miałem okazję zobaczyć nasze dzieci podczas zabawy, podziwić wysoki kunszt  DANCE Team SCORPION i pośmiać się podczas występu kabaretu RAK. Pogoda i Organizatorzy zasługują na dobrą ocenę. Wykonawców nie wszystkich miałem okazję zobaczyć i wysłuchać, więc trudno o obiektywną ocenę. Scorpiony stanęły na wysokości, może trochę za mało. Ale musimy zrozumieć zespół, ONI dopiero wrócili w Warszawy gdzie w dniach 12-15 sierpnia nasi tancerze występowali na Placu Piłsudskiego podczas Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego. Do domu wrócili z laurem II stopnia - Gratulujemy.
RAK'i
Zadaniem satyryka jest umiejętne, inteligentne wyszydzanie naszych  słabości, ułomności i absurdów jakie  dotyczą pośrednio czy bezpośrednio każdego z nas codziennie. Żyjemy w takich czasach, że paradoksów nam nie brakuje.  Absurdy spotykamy na każdy kroku, na weselu czy na pogrzebie, w domu spokojne starości, czy w przedszkolu, na plebanii na urzędzie, czy na szczeblu najwyższych władz. Stąd nadzieja, że tematów  do śmiechu  nie zabraknie.
 Prawdziwy satyryk potrafi te niedoskonałości dostrzec i odpowiednio opowiedzieć aby "temat" przekazany był śmieszny. Cóż - do tego trzeba mieć wysokie IQ bo inaczej zamiast rozśmieszyć - satyryk ośmiesza nie tylko "temat" ale i siebie samego. A to jest niesmaczne, żałosne i często spotykane.

RAK-i według mojej subiektywnej oceny udowodnili swoje wysokie IQ. Potrafią też dobrze i wyraźnie przekazać humor za pomocą śpiewu. Wyrazem tego był gorący aplauz licznie  zgromadzonej publiczności  na placu OKiS. Podobało mi się!
Prywatnie: Krzysztof Hanke (1957) i Krzysztof Respondek (1969) dwaj prawdziwi ślązacy. Hanke znany jako Bercik z kultowego serialu "Święta Wojna". Respondek absolwent PWST we Wrocławiu, dał się poznać w kilku filmach, jest też  laureatem "brylantowy mikrofon"  TV "Jak Oni Śpiewają". Oboje grają w tenisa, Krzysztof pierwszy kocha żeglarstwo - na swoim jachcie "Wella" w 2015 roku przepłynął Ocean Atlantycki. Krzysztof drugi hoduje ptaki (kolorowe śpiewające szczygły syberyjskie) i popularyzuje to hobby w całej Europie.
Fragmenty "Dni Prószkowa 2016" zarejestrowane kamerą 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
Zespół Scorpion (grupa młodsza)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Scorpion DANCE Team - Dni Prószkowa 2016
 
 
 
 
 
 
PS. Scorpiony w Warszawie(12/15 sierpnia do Prószkowa wróciły z laurem II stopnia
 
Kabaret RAK : Krzysztof Hanke & Krzysztof Respondek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Krzysztof Respondek - taniec z gwiazdami
 
 
 
 
 
upadek Aktora....
 
 
Kabaret RAK - Krzysztof Hanke & Krzysztof Respondek (fragmenty) 
 
 
 
wszystkie uwagi i zastrzeżenia kierować na adres: zmarzly@op.pl
pozdrowienia z folwarku - rudolf
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 004203 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1