XII  Gorecki Oktoberfest
18 września 2017
  powrót
  Ubiegła niedziela  to wielkie dziękowanie rolnikom  i wielka zabawa licznie przybyłych do Zimnic Wielkich  gości z okazji tegorocznego gminnego zniwniouka. Pogoda była wspaniała, bezchmurne niebo, prawie bez wiatru, niczym nie ograniczone promienie słoneczne sprawiały, że często można było usłyszeć słowa: "Boże.... ale upał". A już w sobotę (17/09) od samego rana  gwałtowna zmiana - po długim okresie suszy - nareszcie deszcz. Ulga dla spragnionej ziemi, obumarłe rośliny  wracają do życia.
   
     W czasie tegorocznego pięknego  upalnego lata na brak deszczu narzekali rolnicy, ogrodnicy, leśnicy a browarnicy dostarczali na rynek sporo napoju bursztynowego  w pełnym asortymencie, i też mieli obfite żniwa.
  Oktoberfest - to święto piwa. Organizatorzy  z okazji tego święta co roku robią duże zapasy tych złotych kropli. Człowiek planuje a niebiosa mają inne plany.
   
 
  XII Gorecki Oktoberfest miał niską frekwencję, nie tylko pogoda zawiodła, ale kumulacja imprez w okolicy. W Prószkowie leśnicy ubogacali swój park, Jaśkowice miały swój lokalny zniwniouk, Folwark świętował XXXIV odpust, w Opolu dwudniowy Jarmark Dominikański. Wszędzie blisko, a człowiek ma tylko jedno ciało i jedną duszę, a tego na części nie da się podzielić.
  Do Górek dojechałem, gdy występy dzieci przeszły do historii, Studio  BIS dojechało zmęczone, niekompletne, po wcześniejszych występach w Gogolinie. Orkiestra Dęta z Prószkowa stawiła się punktualnie, ale  występowała dopiero na finał. Już podczas występu Studia BIS wielu  (ja też) z powodu chłodu opuszczało imprezę. Dlatego tegoroczna relacja XII Oktoberfestu jest niepełna.
   
  W roli prowadzącej wystąpiła  Joanna Wicher i ona  też kilka pięknych piosenek nam zaśpiewała - posłuchajcie:
 
   
   
 
   
 
   
 
   
   
  Dzieci  oraz Urszula & Jerzy
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Kamil Janoszek
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Improwizacja
 
   
 
   
   
      
  Joanna Wicher
 
   
   
   
   
   
 
  Studio BIS
   
 
   
 
   
pozdrowienia z folwarku rudolf
   
  powrót
   
  Odwiedzin ogółem: 003333 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1