Żelazna
rocznica ślubu
Franciszki & Stanisława
Olender

24 września 2016 rok  w Folwarku

powrót
 
Srebrne Wesele (25) to dość popularna rocznica ślubu. Do Złotych Godów (50) tylko niewielu dotrzymuje. Gody Diamentowe (60) to już tylko kilka procent nowożenców.  Żelazne Wesele (65) bardzo rzadki przypadek, ułamek procentu z wszystkich zawieranych urzędowo małżeństw.
18 września 1951 roku moja sąsiadka Franciszka Klemens - ojciec Stanisław matka Maria z domu Płachta. Urodzona (1934) w Boguszycach  ale zamieszkała w  Folwarku - zawarła związek małżeński ze Stanisławem Olender urodzonym w 1931 roku w Prościanach pow. Złotów.  Zamieszkały w Skarbiszowie  - ojciec Józef rolnik, matka Anna z domu Półtorak.

 Uroczyste ślubowanie nowożeńcy złożyli w kościele parafialnym pw. MB Szkaplerznej w Chrząszczycach w obecności śp. ks. prałata Jana Skorupy, a wesele odbywało się w Folwarku.  Świadkami byli: Nikodem Płachta  z Chrząszczyc oraz Józef Drozd ze Skarbiszowa.

"Ach co to był za ślub" można by powtórzyć popularną znaną piosenkę. Panna młoda 17 pan młody 20 lat. Najlepsze i najbardziej gorące lata w życiu każdego człowieka. Trójka dzieci: Bronisław, Józef i Teresa - pięcioro wnuków a do dziś 6 prawnuków. 
Wiele lat mieszkali w Skarbiszowie, gdzie urodziły się dzieci. Gdy nadeszła jesień życia - wrócili do Folwarku do domu rodzinnego. Jesteśmy sąsiadami, spotykamy się prawie codziennie by powiedzieć sobie "Dzień dobry" - czasami na dłuższą chwilę, aby porozmawiać o dolegliwościach, które powoli zaczynają nam doskwierać.
W sobotę w naszej kaplicy odbyła się uroczysta liturgia, na której zebrała się rodzina i przyjaciele. Podczas  Mszy Świętej Żelaźni Jubilaci  powtórzyli ślubowania wierności - na następne lata.  Celebrę, którą prowadził  ks. proboszcz dr hab.  Krystiana Ziaja zakończono Te Deum i  STO Lat - a sołtys Tadeusz  Wieszala w imieniu mieszkańców wręczył tradycyjny kosz z życzeniami.
 
krótka relacja fotograficzna


delegacja Folwarku
Rodzina
 
 
 
Jubilaci w drodze do kaplicy
przed nabożeństwem w kaplicy
 
 
 
początek liturgii (film czas 3:15)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Z rodziną na fotografii Folwark 24 września 2016 rok
 
 
 
z
Serdecznymi Życzeniami 
rudolf z rodziną
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 002926 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1