Koncert  Bożonarodzeniowy
6 stycznia 2017 r. w Prószkowie
 
powrót  
   
  W Prószkowie, w murach barokowej perełki sakralnej,  która pamięta czasy świetności prószkowskich hrabiów z XV -XVI wieku. Aneta Lisy Kluczny oraz Norbert Rasch zorganizowali koncert dla mieszkańców Prószkowa  i okolicy - miłośników pastorałek i kolęd -   Brakło miejsc siedzących. Punktualnie o godzinie 15-tej zaczęli trębaliści - nasza utalentowana młodzież - Paulina Klosa, Karolina Schindzielorz, oraz Filip Rasch - niestety tego momentu - rozpoczęcia nie nagrałem bo miałem problemy z zaparkowaniem i było chyba 15 sekund po 15- tej wiec już nie zdążyłem się ustawić z kamerą.  Resztę już do samego końca zapisałem. Pełna godzina pięknych wzruszających kolęd i pastorałek w języku niemieckim i polskim , przeplatane wierszem w wykonaniu Ingeborgi Odelga.

 
   Po długiej przerwie wiele głębokich bożonarodzeniowym wzruszeń z nowym (własnym)  repertuarem - dostarczyło nam  "Proskauer Echo" czyli  Klaudia i Henryk Lakwa.  Duet Aneta & Norbert śpiewali pięknie, melodyjnie tak  jak zawsze - dla mojego ucha.  Młoda utalentowana Paulina Klosa wyrasta na "Marlene Dietrich"  i próbuje z powodzeniem, na jazzowo śpiewać także kolędy.  Karolina Schindzielorz i Filip Rasch idą w ślady "Luisa Armstronga" - a lokalnie, dla naszego środowiska - rośnie konkurencja dla Piotra Pacha, bo jak pamiętam Karolina sprawdziła się i w kabarecie. Paulina Rasch na flecie solo radzi sobie doskonale, czego byliśmy dziś świadkami, a co z wokalem  Paulino?. Wspólne śpiewanie kolęd odbyło się przy akompaniamencie organy na których grał Joachim Konsek
   Akustyką sterował Hubert Pelka - dobry sprzęt i profesjonalizm zawsze dają dobre efekty, moja kamera nie zanotowała żadnych przesterowań.  
   Opiekun śląskiej barokowej  perełki sakralnej ks. proboszcz prof. Andrzej Hanich podobnie jak ja nie zaliczył całego koncertu (kolęda), ale w krótkich serdecznych słowach podziękował organizatorom i wykonawcom za piękny koncert.
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
śpiewa Duet Aneta & Norbert  - wiersz Eichendorffa recytuje Ingeborga Odelga  
   
 
   
 
   
Życzenia świąteczne na Ukrainę przesyła Starosta Powiatu Opolskiego Henryk Lakwa
śpiewa " Proskauer Echo" Klaudia & Henryk
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
śpiewa Duet Aneta & Norbert  "Die Rosen der Madonna"  
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
   
na flecie: Paulina Rasch      wokal: Paulina Klosa  
 
   
 
   
 
   
   
   
 
   
   
Ks. prof. Andrzej Hanich - podziękowania    wspólne śpiewanie z akompaniamentem Organy Joachim Konsek
oraz na zakończenie "hejnał bożonarodzeniowy" w wykonaniu Karolina Schidzielorz - Paulina Klosa - Filip Rasch. 
 
   
 
   
   
FINAŁ koncertu - wspólne śpiewamy   - wykonawcy i słuchacze  na organach grał Joachim Konsek.  
 
   
   
 
   
 
   
   
Kolejność fotografii zupełnie przypadkowa.
Ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres  zmarzly@op.pl
 
pozdrowienia z folwarku rudolf  
powrót  
   
Odwiedzin ogółem: 003993 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1