Frühschoppen po Mszy Świętej
Chrząszczyce 8 października 2017 r.
  powrót
   
 

  Kapryśną pogodą rozpoczął się niedzielny poranek. Do naszego kościoła w Chrząszczycach pomimo deszczowej pogody,  przyjechało wielu członków Mniejszości Niemieckiej z naszej Gminy. O 9:oo w intencji członków DFK Gmina Prószków rozpoczyna się liturgia mszalna, którą celebruje w języku niemieckim ks. Marcin Worbs. Ks. proboszcz Krystian Ziaja - duchowy opiekun i duszpasterz dekanalny ds.  mniejszości niemieckiej - powitał zebranych i wygłosił homilię. Muzycznie uroczystość uświetniła młodzież z orkiestry dętej Kaprys, na organach grała Katarzyna Długosz. Po nabożeństwie przewodniczący Zarządu Gminy TSKN Norbert Rasch zaprosił wszystkich uczestników nabożeństwa na Frühschoppen na plebanię.

 

Frühschoppen - to stara niemiecka tradycja - po nabożeństwie jego uczestnicy spotykają się na wspólnym śniadanie z domieszką czegoś ostrzejszego. Obowiązkowo podczas śniadania towarzyszy im zawsze jakaś grupa muzyczna. Charakter spotkania jest zawsze taki sam: okazja do wymiany poglądów, przekazywania najnowszych wiadomości i możliwość obgadywania nieobecnych.

 

 

   
  Właśnie taki program 8 października 2017 został zrealizowany. W załączeniu kilka fotograficznych i filmowych dokumentów.
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
  Na Plebanii - przy muzyce na instrumentach dętych  w wykonaniu   młodzieży z zespołu: "Kaprys"
 
   
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
   
  pozdrowienia z Folwarku rudolf
   
  powrót
  Odwiedzin ogółem: 002926 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1