Wiadomości z Krapkowic
Oktoberfest 2017

07/10/2017
  powrót
 
  Największy na Opolszczyźnie Oktoberfest w Krapkowicach. Po latach zapomnienia wraca do łask, kto może wpisuje go do swojego kalendarza. Opole miało swoje święto piwa, Górki miały swój Oktoberfest 24 września.
7 października Mniejszość Niemiecka na Śląsku Opolskim zorganizowała  tradycyjnie Oktoberfest w Krapkowicach, dokąd  autobusami, samochodami dojechało wielu amatorów piwa i dobrej zabawy.  

  Zabawę rozpoczęła Krapkowicka Orkiestra Dęta pod batutą Pawła Wiencka,  śpiewali i grali : Joanna KostkaCapri, Solaris. BSA Brass, Orkiestra Dęta Świbie, gwiazdą wieczoru był Georg Wind.

 
   Od samego początku było wiele emocji. Pierwszą sprawiły pękające kufle - nie wytrzymały mocnego uderzenia drewnianego  młota w rękach Rafała Bartka, który miał za zadanie odszpuntować beczkę oryginalnego bawarskiego paulanera, Trzymane pod zaworem kufle przez pana burmistrza Andrzeja Kasiurę, miały uchronić każdą kroplę bursztynowego napoju, ale znalazły się na linii  młota.  Trafione!  - pierwszy - drugi iiiii.. trzeci, ale  w tym momencie pojawiło się "Pogotowie Piwne", które zakończyło serię odstrzału. (szczegóły na filmie niżej),  
   Takich momentów  podczas Oktoberfestu było wiele. Moc potu na swoich skroniach mieli drwale i drwalki podczas cięcia - piły były błyszczące nowe, ale  przed użyciem nie dotknęła je ostrzałka.
 
  Podczas sztandarowej uroczystości zawsze piękne  nasza panie - przebrały się zgodnie ze zwyczajem po bawarsku dodały splendoru i radowały oko. Panowie w Lederhos 'ach należeli do rzadkości. Cóż portfele robią się bardzo płaskie a oryginalny strój to spory wydatek.
   Oktoberfest - święto bursztynowego napoju -  wczoraj i dzisiaj , jak wszystko trochę się zmieniło. Przed 1945 roku spożywano dużo piwa a zabawy były mniej atrakcyjne, XXI wiek spożywanie piwa to już tylko pretekst w zamian organizatorzy przygotowują dziś dużo dobrej zabawy. Tak trzymać!
 
 
 
 
 
 
 
powitanie gości - relacja filmowa 3:29 minuty
 RAFAŁA BARTEK  i  ANDRZEJ KASIURA
 
Pierwszy - drugi kufel podczas odszpuntowania beczki - pękły  zobacz jak to sie stało ! film  6:31 minuty
 
Śpiewają "Superstarki" a drwale stanęli do konkursu -
 
 
 
 
Orkiestra Dęta Krapkowice
 dyr. Paweł Wiencek
 
 
DFK - Gmina Prószków
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
Joanna Kostka - wokalistka
 
DFK  Proskau - przy pierwszej beczce
 
 
 
 
 
 
Joanna Kostka
 
 
 
 
 
DFK - Proskau
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DFK Olesno
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003042 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1