70 - te Urodziny
Tadeusz Wieszala
Folwark 14 października 2017 r.
powrót

  Siedemdziesiąte urodziny to okazja do świętowania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o emerytach Solenizant powinien rozłożyć leżak na brzegu strumyka przy jeziorku Wala zarzucić wędkę i łowić ryby.
  Ale Tadeusz powiedział do setki brakuje mi jeszcze trzydzieści nie zamierzam korzystać z dobrodziejstw jakie daje emerytura - dalej będę Wam Folwarczanom sołtysował.
i z tej okazji zaprosił przyjaciół, znajomych i całą liczną rodzinę aby ten szczególny dzień uroczyście świętować.

 I On - sołtys zapowiedział "moje urodziny rozpoczynamy w sobotę o godzinie 12-tej  uroczystą Mszą Świętą w naszej Kaplicy", a następnie zapraszam do baru Maja.

 

 Do kaplicy stawili się prawie wszyscy, rodzina, znajomi i przyjaciele. Ponieważ Tadeusz oprócz sołtysowania, śpiewa nam także podczas różnych uroczystości, jest bowiem aktywnym członkiem Chóru Parafialnego Chrząszczyce, nie zabrakło chórzystów, kolegów i koleżanek z zespołu kierowanym od chwili założenia przez Joachima Konska, którzy muzycznie uświetnili uroczystą mszę celebrowaną przez naszego ks.  proboszcza Krystiana. Na organach zagrała Katarzyna Długosz.

  Po ogłoszeniu intencji w jakiej zebraliśmy  się w naszej kaplicy ks. Krystian bardzo długo i obszernie wypominał Tadeuszowi wszystkie jego zasługi uczynione na rzecz naszej parafialnej i folwarskiej społeczności. Do tych wszystkich wypominków i podziękowań,  Teresa Iwańska w  imieniu DFK Folwark dołączyła życzenia oraz kosz z słodkimi różnościami a chór zaśpiewał "Niech nam żyje sto lat".

   Po nabożeństwie na schodach kaplicy fotografia pamiątkowa, życzenia, prezenty i kwiaty od zaproszonych gości - przemarsz w  szyku luźnym do baru Maja, gdzie kieliszkiem szampana rozpoczęła się druga część uroczystego jubileuszu.
 
Taka miła dla wszystkich i jednorazowa (dla Tadeusza) uroczystość została zarejestrowana dla potomnych - kilka migawek w załączeniu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    fragment drugi Jubileuszu 70- lecia Tadeusza Wieszali
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rodzina na wspólnej fotografii
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatni toast - pijemy do dna
 
Z najserdeczniejszymi  życzeniami !
rudolf z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 003550 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1