2007 - 2017
 
Kaprys  ukończył X lat

Młodzieżowa Orkiestra Dęta  "Kaprys"
17 grudnia 2017 w Hotelu Arkas

Koncert Świąteczny
pod batutą
Klaudiusza Lisonia
powrót
strona w budowie
 

  Hotel ARKAS - "Perła"  na noclegowej mapy Opolszczyzny. sławne miejsce spotkań, imprez, konferencji w którym dobrze zjemy (dobra kuchnia) a także zrelaksujemy się (kompleks basenów i SPA).

  Dzięki życzliwości gospodarzy, w sali wystawienniczej hotelu - 17 grudnia 2017 roku - "perełką" na scenie była Orkiestra Młodzieżowa Dęta (Blass Jugendorchester) "KAPRYS" utworzona przez ś.p. Alojzego Olsok w 2007 roku. Zespół gromadzi młodzież w wieku 6-20 lat grającą na instrumentach dętych: zarówno blaszanych jak i drewnianych - ale nie "byle jakich": trąbka, klarnety, flety poprzeczne to często równowartość samochodu, dlatego muzycy trzymają je i transportują w bardzo miękkich futerałach.

  Od chwili powstania do dziś Kapellmeistrem jest pan Klaudiusz Lisoń - muzyk, nauczyciel trąbki w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Opolu a także dziennikarz. Moim zdaniem także znakomity konferansjer. Sala była pełna gości z różnych stron regionu. Repertuar wykonany przez orkiestrę zawierał wiele kolęd i utworów o tematyce świątecznej. Na filmie można zobaczyć krótki wywiad z dyrygentem „Kaprysa” i przekonać się na własne oczy, że frekwencja dopisała.

oskar z folwarku
 
 
 
 
Krótka Historia "Kaprysa"
wywiad filmowy z Kladiuszem Lisoniem przeprowadził Oskar Zmarzły z Folwarku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys" 17 grudnia 2017 rok
 
 fotografie i komentarz - oskar z folwarku
 
 
P.S. Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Kaprys"  14 marca 2007 rok
 
 
 
pozdrowienia rudolf z folwarku
 
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002763 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1