Kiermasz Bożonarodzeniowy

parafia Chrząszczyce 3 grudnia 2017 rok.
powrót
 

  Pierwsza niedziela adwentowa 2017 przypadła tego roku na 3 grudnia . Początek nowego roku kościelnego - czas oczekiwania, czas radości, czas pomagania potrzebującym, czas kolorowych lampionów i udzielająca się wszystkim przedświąteczna atmosfera.

  Po  nabożeństwie  celebrowanym przez naszego proboszcza ks.  Krystiana Ziaję,  w udekorowanym „adwentowo” kościele parafialnym w Chrząszczycach pojawił się - po raz kolejny,  długo oczekiwany przez dzieci i  nie tylko dzieci,  biskup  z Miry - Św. Mikołaj i jego dwaj wikariusze.

  Tradycyjne powitanie i egzaminy z zachowania. Pytania Św. Mikołaj zadawał nie tylko dzieciom ale również ministrantom i licznym dorosłym biorącym udział w tym nabożeństwie. Wszyscy egzamin zdali – na najwyższą ocenę. Po egzaminach zebrani przeszli na tereny plebani gdzie dzieci mogły się wykazać swoimi umiejętnościami przed goszczącym w odwiedzinach św. Mikołajem, Dla wszystkich dzieci były słodkie prezenty, a dla dorosłych Jarmark.  

 Największe powodzenie miały tradycyjne pierniki, stoisko w kiełbaskami i glühweinem – grzane wino popularne w okresie jesienno - zimowym, ma wyrazisty smak, ale i działania pro-zdrowotne dzięki zawartym przyprawom, które rozgrzewają i aktywują siły obronne organizmu. Goście z wielkim zainteresowaniem – również  licznie –  oblegali  stoiska z pięknymi niekonwencjonalnymi ozdobami do przystrojenia choinek na zbliżające się święta.

 Gdy słońce znalazło się już daleko za horyzontem na placu pojawiła się grupa muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys -  która  zagrała nam  kilka okolicznościowych melodii.  Kaloryfery na koks nie były w tym roku oblegane, bo słupek rtęci oscylował powyżej kreski oznaczającej „O” i to było głównym powodem, że zgromadzonych gości na Jarmarku było dużo.

PS,  taki piękny domek z piernika - między innymi, można było kupić na chrzombeckim Jarmarku.
Autorką - budowniczym jest mieszkanka z Folwarku Joanna  - Asia
 
 
Chwilka ze Św. Mikołajem - podkład muzyczny "Proskauer Echo" w Prószkowie w styczniu 2017 rok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jarmark na plebanii z muzyką w wykonaniu "Proskauer Echo" Klaudia i Henryk przy współpracy Huberta.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rośnie nam nowy Mikołaj
pozdrowieni z folwarku rudolf


ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres zmarzly@op.pl
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003423 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1