Śledziki w zalewie politycznej
28 luty 2017 r. w Prószkowie
powrót
 

   Popularny "Śledzik" był okazją do spotkania z naszym reprezentantem Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim z posłem RP panem Ryszardem Gallą,  z Radnymi, oraz panią Burmistrz Gminy i Miasta Prószków  Różą Malik. Obecni byli również zaprzyjaźnieni z Prószkowem Radni Miasta Opola panowie Jan Damboń i Marcin Gambiec.
  Chociaż gościliśmy posła, to  najwięcej rozmów  było na temat powiększonego Opola, oraz wynikających z tego tytułu problemów dla  mieszkańców naszych gmin przyłączonych do miasta. Dyskusja koncentrowała się również  w temacie zaborów części  infrastruktury  komunalnej na którą składała się wieloletnia  praca całej naszej gminy.   To był cios - poniżej pasa - bardzo bolesny - w wykonaniu urzędującej władzy w Opolu.
  Dobra zmiana, sama odczuje to na pewno dopiero w przyszłych wyborach.

  Chociaż trudno w tym temacie być prorokiem - bo jak "pierwsze wiosenne trele nasze ptaszki śpiewają" ..... że  szykują się poważne zmiany w ordynacji wyborczej i może się okazać, że ryby i wyborcy głosu nie mają. Co zresztą  władza potwierdziła już podczas ostatnich konsultacji  ze społeczeństwem, na temat powiększenia miasta Opola.  

       Ktoś nam pewnie po chińsku złożył serdeczne życzenia:    "Obyśmy żyli w ciekawych czasach" !

 
Ale to wszystko nieważne, bo ostatnie godziny przed czterdziestodniowym postem życie nam osłodziła Sylwia Białończyk. Do śledzika dodała pyszne kołaczyki własnej roboty. Palce lizać jak mawiali dawni mieszkańcy Prószkowa.
Spotkanie przy śledziku zorganizowało koło DFK Proskau.
śledzik w zalewie polityczne moczył się tylko 20 minut (film skrócono ze względów technicznych na 2 minuty)
 
Relacja fotograficzna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
powrót
 
Odwiedzin ogółem: 003042 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1