Dzień Matki
Folwark 26 maja 2017

powrót

  Każdy ma lub miał w swoim życiu matkę. Dzień Matki to dziś jedno z najbardziej znanych świąt na świecie. Już w starożytności czczono matki boginie, symbol płodności i urodzaju. W okresie niewolnictwa, feudalizmu - poddaństwa zapomniano o matce na kilka wieków. Zwyczaj powrócił w XVII w. w Wielkiej Brytanii gdzie rodzina spotykała sie w czwartą niedziele Wielkiego Postu w domu matki.  Chociaż jak podają statystyki na święcie żyje około 2 miliardy matek - w pozostałych krajach  Europy - Święto Matki odrodziło sie dopiero w na początku XX wieku. Od połowy XX w. Święto Matki ma charakter światowy, obchodzony w różnych dniach w najpiękniejszym miesiącu każdego roku.

   W tym dniu oprócz serdecznych życzeń obdarzamy nasze matki kwiatami, laurkami, słodyczami - popularne stało się zbiorowe świętowanie na których dzieci popisują się swoimi zdolnościami - wyrażają wdzięczność za trud włożony w wychowanie, za okazaną miłość i bezgraniczne poświęcenie, które niestety  dopiero wtedy doceniamy - gdy nam Matki zabraknie.

  Kwiaty, laurki i popisy artystyczne dzieci były też w naszym małym Folwarku. Organizatorzy zaprosili Kamila z Domecka aby zaśpiewał, ale okazało się, że mikrofon był nie kompatybilny więc chłopak musiał śpiewać bez wzmacniacza. Relacja fotograficzna w załączeniu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002395 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1