M
ӓrchennacht in der Alten Mühle
 Noc bajkowa w
Starym Młynie

 Ellguth Proskau - Ligota Prószkowska
01-02/09/2017. 

powrót
 

 Mӓrchennacht in der Alten Mühle - Noc bajkowa, kolejna - dziesiąta w Ligockim Starym Młynie, rozpoczęła się w deszczu. Przed moim wyjazdem niebo okropnie rozpłakało się, miałem wątpliwości, czy dzieci dojadą.

    Tradycyjna "Ligocka" noc bajkowa rozpoczyna się bowiem przy ognisku poprzedzona zabawami w ruchu.  Ostatni dzień  sierpnia (2017) był piękny słoneczny i ciepły, nie wierzyłem meteorologom, którzy zapowiadali załamanie pogody. Ale oni - jak czarownice - swoim krakaniem przywołali czarne chmury.

  Organizatorzy - DFK Proskau - uruchomili plan "B" wszystko odprawiono pod dachem starego młyna. Sypialnię zamienili na bawialnię - tańce i zabawy  mogły się odbyć według planu, a zapalona świeca reprezentowała ognisko. Grillowanie - bo niezdrowe skreślono - były za to naleśniki i dużo owoców wcześniej przygotowe.

  Uczestników było 32 (tylko dwoje dzieci nie dojechało). Każde dziecko miało swój identyfikator, było głośno jak na korytarzu podczas przerwy w szkole. Ale jak padła komenda "teraz cisza", można było usłyszeć fruwającego komara.

Nad bezpieczeństwem i porządkiem dyskretnie czuwali :
Sylwia - Basia - Aneta - Asia - Paulina - Wiktoria - Paula - Lidia - Aurelia
i jedyny rodzynek Przemek

  Takie bajkowe spotkanie, integracja, powiazana z nauką języka zachodnich sąsiadów, stanowi - w tym wieku ważny element edukacyjny.  Dzieci  szybko się uczą, to dla nich wielki skarb. Dzisiaj człowiek znający   tylko jeden język to prawdziwy inwalida, a pracę za minimalne wynagrodzenie znajdzie tylko przy zbiorze (przysłowiowych) szparagach lub na zmywaku. Przejechałem w zeszłym miesiącu po zachodnich autostradach przeszło 2000 km. Byłem w wielu miejscach gdzie takich (inwalidów) pracowników widziałem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bajkowa Noc -w Starym Ligockim Młynie
 
 
Fotografia zbiorowa
uczestnicy i opiekunowie
 
 
 
 
 
 
 
Dzieci poznają regulamin
instrukcje przedstawia Asia
 
 
 
A deszcz niech sobie pada
 
zgadywanki ....jaka to bajka?
zabawę prowadzi Aneta nagrody rozdziela Sylwia.
 
 
 
 
 
 
Wiedźma i Czarodziejka
 
 
 
Opiekunowie...
 
 
 
 
balonik, który sam się napełnia
 
 
czarodziejka, która zabarwia wodę na kolor  czerwony potem na niebieski....
 
 
 
 
do zobaczenia w roku 2018
 
pozdrowienia rudolf z folwarku
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002469 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1