Wzory Miłości
 Hotel Arkas w Prószkowie 9 października 2018 roku
powrót
 

...... i przyrzekam. że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe.

Słowa przysięgi, które  przez pół wieku i więcej dotrzymaliście, nie dlatego, ale pomimo -.

   Każda rocznica ślubu jest wyjątkowa, każda ma swoją zaskakującą nazwę. Dawno temu świętowaliście srebro, a wszystko to co dokonaliście do tej pory w  swoim życiu jest dziś  dla was - 15-tu tegorocznych  par, na wagę złota a dla 8 par na wagę diamentów. To największa w historii naszej gminy kumulacja Złotych i Diamentowych Jubilatów.

 Szanowni Jubilaci jesteście tymi, którym udało sie przetrwać próbę czasu.  Widziałem kiedyś taki obrazek na którym dwoje młodych zakochanych zwraca się  z pytaniem do  również zakochanej ale bardzo starej pary:

 Jak to zrobiliście, że przeżyliście ze sobą tyle.... tyle  lat?  A oni  młodym ludziom odpowiadają:

 ..... Bo my kochane dzieci, dorastaliśmy w czasach, kiedy wszystkie rzeczy się jeszcze naprawiało, a nie wyrzucało gdy  się psuły.  Nawet bardzo dziurawe skarpetki się cerowało. Wy dziś najwięcej korzystacie ze sprzętu jednorazowego użytku.

 Anegdota, która  - gdy patrzymy na naszych Jubilatów, których  gości w hotelu Arkas pani Burmistrz - może być inspiracją  do naśladownictwa. Dziś młodzi maja ogromną wiedzę a mało mądrości - wyrzuć stare  kup nowe to ich dewiza .

 

   Z wielkim uznaniem i szacunkiem zwróciła się pani burmistrz Miasta Prószkowa Róża Malik do swoich zgromadzonych gości - Jubilatów - mieszkańców naszej prószkowskiej gminy, którzy w tym roku świętują Złote i Diamentowe Gody. Słowa, które Pani Burmistrz skierowała do szanownych Jubilatów, były miłe, wzruszające i bardzo obszerne. Mogę tu podać tylko  ich streszczenie.  W moim odczuciu miały mniejwięcej  takie znaczenie:  

   "Wasza obecność tu dowodzi, że wbrew wszelkim przeciwnościom  losu jakie napotykaliście na przestrzeni 50 i 60 lat dochowaliście przysięgi małżeńskiej. Jesteście Wzorem Miłości - bo przecież miłość jest dawaniem - nie braniem, budowaniem - nie niszczeniem, zaufaniem - nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku......" 

Życzenia gratulacje i serdeczności nie miały końca - ani granic. W imieniu mieszkańców przekazywane przez panie: Różę Malik (burmistrz)- Annę Wójcik (z-c burmistrz) - Dorotę Staniów (Skarbnik) - Irenę Herbst (kierownik USC)

 Były kwiaty, szampan, STO Lat, piętrowy weselny tort i prezenty a przede wszystkim miła atmosfera i okazja do wspomnień. Wszystko przy dobrej muzyce serwowanej przez kwintet "Dęty bez Nut".
 

Więcej można wyczytać na załączonych dokumentach fotograficznych. 
 
 
 
 
Fragment filmowy 2
 
1

Uwaga!!!!
Nasi Jubilaci w różnych sytuacjach = wszystkie fotografie niepozowane (kolejność zupełnie przypadkowa) Wszelkie uwagi i zastrzeżenia  kierować na adres:  zmarzly@op.pl  - wytniemy w trybie pilnym .
rudolf z folwarku
 
2
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
10
11
 
12
 
13
14
15
16
17
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
 
strona jeszcze w budowie
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003127 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1