W Małej Pysce
Różaniec po malgasku

Folwark 76 października 2017
powrót
 
  W pierwszą niedzielę października - miesiącu różańca św.- jak co roku w Małej Pysce  zebrało się grubo ponad  100 osób z naszej parafii, aby wspólnie, przy obrazku upamiętniającym pierwszego poległego w I Wojnie Światowej,  mieszkańca Folwarku św. p. Józefa Buhla, odmówić modlitwę różańcową. Nasza Folwarska legenda przekazywana z pokolenia na pokolenie mówi, że właśnie tym miejscy Józef Buhl usłyszał przepowiednię swojej śmierci w pierwszym dniu gdy znajdzie się na  linii frontu  Pierwszej Wojny Światowej. Poległ 22 sierpnia 1914 pod Rossignal -Francja  (więcej informacji kliknij   http://www.folwark.de/IndexSeiten/1wojna.htm )
 

  Mała Pyska to uroczy zakątek w polu przy drodze prowadzącej w ubiegłym wieku z Folwarku do kościoła parafialnego w Chrząszczycach, w którym od  paru lat spotykamy się na majówkach i różańcu, aby po wspólnej modlitwie, przy kawie i  upieczonym przez nasze panie smakowitych ciastach, trochę poplotkować.

   Tym razem proboszcz zaprosił ojca Jerzego Wilka z Zakonu Ojców Kamilianów, razem celebrując modlitwę różańcową. Ojciec Jerzy pracował w latach 1999-2007 jako misjonarz na Madagaskarze, afrykańskiej wyspie, a obecnie jako referent misyjny zakonu jest odpowiedzialny za Sekretariat Misyjny Ojców Kamilianów w Polsce.

    Kamilianin prowadził różaniec w języku francuskim i malgaskim na zmianę z naszym proboszczem oraz dziećmi pierwszo-komunijnymi. Po różańcu ojciec Jerzy opowiedział nam o swej pracy misyjnej. Zakon rozpoznawany jest przez czerwony krzyż na czarnej sutannie. Kamilianie zajmują się głównie ludźmi chorymi miedzy innymi na trąd czy  hiv. Wspólnota polskich kamilianów funkcjonuje na Madagaskarze od niedawna, stąd potrzeba im dużo środków materialnych na realizację swej posługi.

     Pogoda dopisała, goście również a o organizację spotkania zadbali panie i panowie z Folwarku, za co serdecznie im dziękujemy!!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pozdrowienia z folwark: Danuta
do internetu przygotował rudolf z folwarku
powrót
Odwiedzin ogółem: 002250 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1