1 październik

International Day of Older Persons

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Prószków   11 października 2018 
powrót
 

  W Sali Rycerskiej na Zamku Prószkowskich 11 października 2018 "Dom Dziennego Pobytu" w Prószkowie gościł seniorów naszej Gminy. Wszystkie miejsca były zajęte.              

  Zagadnienie starzenia się to wielki światowy problem, jest nas (powyżej 60+)  około 600 milionów na całym świecie  a żyjemy coraz dłużej niż onegdaj, niestety wielu Seniorów  doświadcza, że jakość nie nadąża za długością życia. To dramatyczny problem, który narasta jak funkcja wykładnicza.

  Dostrzegła to już dawno nasza lokalna władza gminna i powiatowa, która na spotkaniu była reprezentowana przez panią burmistrz Różę Malik i pana starostę Henryka Lakwę, którzy (jak mi wiadomo) wspomagają każdą inicjatywę zapewniającą odpowiednią opiekę zdrowotną i równy udział w rozwoju kulturalnym, działania które poprawiają jakość życia osób wcześniej urodzonych w naszej okolicy. 

  Trudno określić w jakim wieku zaczyna się mówić o kimś: Senior -  a ja na pewno nie ośmielę się tego ustalać, bo dużo racji jest w stwierdzeniu, że mamy tyle lat na ile się czujemy, a jak powiedział Benjamin Franklin  nawet starość można odczarować

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu 

 

Kierując się tą myślą przedstawiam moim rówieśnikom relację filmowo fotograficzną z okazji  Międzynarodowego Dnia Osób starszych  w naszej gminie  - tak się bawią Seniorki i Seniorzy będący tu w mniejszości.

 
filmowe migawki z zabawy  fragment 1:
 
 
Filmowe migawki z zabawy fragment 2:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Przyjęcie dla seniorów (60+) przygotował personel i tzw. mieszkańcy "Domu Dziennego Pobytu" w Prószkowie - młodzież szkolna pod kierunkiem pani Lelek z Przysieczy i pani Klaudii Lakwa z Prószkowa. Muzycznie uświetniły chórzystki DPS oraz gościnnie Zespół Przysieczanki. Gościny na Sali Rycerskiej zamku Prószkowskich udzieliła dyrekcja DPS.
 
pozdrowienia z folwarku rudolf (60+)
 
ewentualne uwagi i zastrzeżenia kierować na adres  zmarzly@op.pl
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002343 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1