W Chrząszczycach u Seniorów
1 x Złote gody
2  x  Urodziny

5 listopada 2018 rok
powrót

   Wspólne spotkania w gronie seniorów, to utrwalony od kilku lat,  zwyczaj w naszej parafii.  Seniorzy i Seniorki spotykają się każdego miesiąca,  w pierwszy poniedziałek, chyba że w tym dniu przypada jakieś inne święto, wtedy ustalają inna datę. Program za każdym razem jest inny, tylko punkt "1" zawsze się powtarza : "koronka do Miłosierdzia Bożego", którą prowadzi Andreas. Utrwalił się również miły zwyczaj świętowania urodzin, czy też inne okolicznościowe jubilea rocznicowe. Organizatorzy starają się też o tzw. "uniwersytet III wieku" na który zapraszają prelegentów, którzy mają coś ciekawego do powiedzenia.

   Na ostatni spotkaniu nastąpiła mała kumulacja: Złote Gody, urodziny proboszcza i urodziny Andreasa, dlatego w programie znalazł się również program artystyczny. 
 

Po powitaniu przez naszego proboszcza Krystiana, pan Andreas poprowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ponieważ listopad jest przypomnieniem naszych bliskich zmarłych wspomnieliśmy panią  Krystynę Kiełbasę, seniorkę i pierwszą organizatorkę tego zwyczaju spotkań, która zmarła dokładnie rok temu.

Były tez życzenia i wręczenie prezentów złotym jubilatom państwu Agnieszce i Antoniemu Chudalom, panu Andreasowi Heinrichowi z okazji jego 70-tych urodzin, którzy sponsorowali przepyszne torty, a winem (mszalnym) poczęstował nas proboszcz, który również  w listopadzie obchodzi swoje 67 urodziny.

Miła niespodziankę  sprawiły seniorom panie z Domu Dziennego Pobytu w Prószkowie, przedstawiając nam swój program artystyczny, który rozśmieszył wszystkich wcześniej urodzonych zebranych - do łez - to też i brawa po "wałkowaniu" były gorące.

  Po występie pań z Prószkowa, pani Danuta rozśmieszała nas jeszcze wicami. Gościł również pan Józef  Żymła  zachęcając do udziału w organizowanej pielgrzymce św. Jakuba. Znalazło się jeszcze  trochę czasu na przyśpiewki ludowe po Śląsku i po niemiecku. A po błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza rozeszliśmy się do domów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To już koniec - szkoda.......
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 001971 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1