Druga niedziela adwentowa
w Prószkowie i Folwarku

9 grudnia 2018 r.

powrót

   Gdy słuchamy, czytamy,  czy oglądamy tylko podawane nam w mediach "wiadomości", to stwierdzamy, że kraj - Polska jest państwem w stanie totalnej wojny. Retoryka wojenna jest na wszystkich paskach informacyjnych: "Polska będzie się broniła" - "ekoterroryści zaatakowali" - "inwazja imigrantów" -  -"Polska zaatakowana" - " Niemcy mordowali" - "polsko- fiński sojusz obronny" - "zagrożenie ze Wschodu" - "mafia paliwowa" - "Akcja CBA, osiem osób już zatrzymanych" - "Rząd skutecznie walczy z oszustami".............

 
Już od dawna wiadomo, że "nic tak nie łączy narodu polskiego jak strach przed wspólnym wrogiem". 

    Dzisiaj - według rządzących: Francja, Rosja, Niemcy, Bruksela i totalna opozycja z jej liderem przebywającym w Brukseli, to wrogowie, którzy otaczają nas ze wszystkich stron a nasi przyjaciele to tylko Ameryka. Dlatego potrzebny jest "wielki strach" abyśmy się zjednoczyli.

My mieszkańcy naszego małego Heimatu wybraliśmy inną drogę pojednania.
Dla nas Adwent to czas, który ma nas przygotować na  przyjście Pana.
 "My prostujemy drogi i ścieżki dla Pana". 
Mt 3, 1-12

   Prostujemy nasze ludzkie drogi, aby wyjść człowiekowi na spotkanie, aby zbliżyć się do ludzi słabych, cierpiących i żyjących w niepewności. Taki charytatywny cel mają nasze  adwentowe spotkania w każdym sołectwie naszej prószkowskiej gminie.

Kilka migawek fotograficznych z Prószkowa i Folwarku.

Prószkowski Adventsmarkt zorganizował w kościółku poewangelickim  OKiS, nad całością czuwał Duet Aneta & Norbert, muzyką sterował Hubert Pelka, kwintet "Alte Kameraden zadebiutował swój pierwszy udany publiczny występ. Przypomniano tradycje adwentowe, były występy podopiecznych DPS i dzieci PSP  PP w Prószkowie. Goście mieli okazję do zawieszenia na choince swoje życzenia napisane na czerwonym serduszku. Świąteczna atmosfera - kościółek zapełniony, ogrzany, bo na zewnątrz (trochę) padał sobie deszczyk, z tego powodu przy straganach nie było długich kolejek.  Śpiewano wspólnie kolędy -  słowne przerywniki Anety i Norberta  uzupełniły miły świąteczny nastrój. 

 

Spotkanie z Mikołajem w Folwarku zdominowane było przez dzieci. Tu organizatorem było koło DFK  a o wikt zadbały panie Teresa, Agnieszka i Danuta, Panowie pomogli przy trunkach i sprzątaniu. Miło było zobaczyć i porozmawiać z sąsiadami, którzy rzadko bywają. Sala  zapełniona do ostatniego krzesła. Muzykę na instrumentach dętych zapewniła gościnnie - reprezentacja zespołu "Kaprys". Do Mikołaja dzieci garnęły się chętnie - każde dziecko i każdy dorosły wracał do domu ze świątecznym upominkiem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
 
 
 
 
 
 
Mikołaj w Folwarku
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
filmy jeszcze w budowie
pozdrowienia z folwarku rudolf i oskar
powrót
Odwiedzin ogółem: 002963 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1