"Polterabend  u Laksika"
dla
Srebrnych Weselnych Jubilatów
Anieli i Pawła Nikodem
powrót
 

Tradycyjny Polterabend, który już tylko najstarsi  pamiętają, dla Anieli i Pawła Nikodemów przygotowało kolejne pokolenie mieszkańców Folwarku. Stary niemiecki zwyczaj - w domu młodej panny przed dniem zaślubin robi się wielkie (polter) larmo i bałagan. Każdy, który jej dobrze życzy przychodzi na "Polterabend" bez zaproszenia.  

  W naszym małym  Folwarku, to już od przeszło dwóch wieków kultywowany zwyczaj. Ponieważ srebrne i złote wesela są ważniejsze - więc Folwarczanie -  również  dla srebrnych i złotych par urządzają Polterabend. Bo weterani, którzy w jednym zaprzęgu z godnością pokonywali trudne i radosne chwile w małżeństwie  trwając, bardziej na to zasługują.

 Po przedłużającej się zimie pojawiła się wiosna i pogoda dopisała. Państwo Nikodem przyjaciół  jak widać na załączonych obrazkach, mają wiele, więc gości też było sporo. 

 Z tej okazji wysprzątali stodołę, w której kiedyś magazynowano zboże, słomę i siano dla żywego inwentarza. Ustawili stoły i ławy. Na stołach słodycze, ciasteczka, a dla głodnych "szwedzki stół" z pieczonym prosiakiem. Goście (niezaproszeni), ale prezenty przynieśli!  Podczas ich przekazywania  było wiele śmiechu, bo wszystkie (oprócz tortu) zwyczajowo miały rozbawić jubilatów i gości.
Muzyka już nowoczesna - młodzieżowa, ale i wcześniej urodzeni też świetnie się bawili. Było bardzo fajnie !

 
5 minut filmu - Przejście korowodu
 
film około 9 minut - tańce na betonie
 
Film około 3 minuty (fragmenty zabawy)
 
Na salonach film około 2 min 40 sec.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
cdn.
 
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 004578 Odwiedzin dzisiaj: 2

Ilo osb on-line: 1