Pierwsza Komunia Święta
parafia Chrząszczyce 13 maja 2018 rok
powrót
 

   Pierwsza Komunia Święta jest najważniejszym wydarzeniem w życiu dziecka i jego rodziców. Szansa na przeżycie wielkiego święta miłości Boga do człowieka - Pierwszy pełny udział w Transsubstancji -przemianie chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa podczas Eucharystii.

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to bowiem Ciało Moje, które za was będzie wydane....... Bierzcie i pijcie z niego wszyscy, to jest bowiem kielich krwi Mojej nowego i wiecznego przymierz, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. To czyńcie na moja pamiątkę..

   Komunia Święta przypomina nam o tym, że nie samym chlebem żyje człowiek, gdyż nikt z nas nie jest tylko ciałem, ale każdy z nas jest ukochanym dzieckiem Boga.

 
Uroczystości rozpoczęły sie o godzinie 10- tej przejściem dzieci z plebani do kościoła, zatrzymując się na chwilę modlitwy i złożeniu kwiatów na grobach naszych śp. kapłanów. 
 
Uroczystość celebrował ks. proboszcz dr hab. Krystian Ziaja. emerytowany prof. UO,  koncelebra ks. prof. dr hab. Norbert Widok. Oprawa muzyczna Orkiestra Dęta Zimnice Wielkie, Schola Parafialna, organy Katarzyna Długosz. Opieka pedagogiczna dzieci pierwszokomunijnych katechetka - Klaudia Milek.
 
 
Fragment filmowy 1
 
fragment filmowy 2
 
fragment filmowy 3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
strona jeszcze w budowie
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 003508 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1