Majówka u Farourza
20 maja 2018r. - Chrząszczyce
powrót
 

  Maj to miesiąc pełen uroku: najpiękniejszy, pełny marzeń,  wiary i nadziei w lepszą przyszłość. Dla jednych czas wiosennego lenistwa - bowiem w maju mamy wiele świąt, lecz dla rolników, ogrodników i maturzystów to czas wytężonej pracy.

  Wiosenny nastrój i piękna słoneczna pogoda zachęcają  też do wysiłku na świeżym powietrzu a dzieci do zabawy. Maj jest środkiem wiosny, budzi sie nowe życie,   kwitną drzewa, krzewy, pola i całe ogrody a do życia po zimowym śnie, budzą sie owady.

Środek miesiąca (12-15 maja) tradycyjnie powinien być zimny, deszczowy a nawet mroźny (trzej ogrodnicy i zimna Zośka). W naszej okolicy - na szczęście dla ogrodników - mroźna aura nas ominęła.  Frekwencja dopisała, bo przed "Majówką" w pełnym (jak na pasterce) kościele odbyła się niecodzienna uroczystość: błogosławieństwo prymicyjne ks. Marcina Fikusa -neoprezbitera. Wielu wiernych z kościoła przeszło na plebanię i zrobiło się ciasno.

Miły akcent - Rada Parafialna z okazji 40 - lecia kapłaństwa  złożyła naszemu proboszczowi ks. dr hab. Krystianowi Ziaji życzenia i wielki bukiet czerwonych róż, a goście odśpiewali 100 lat.

 
 
fragmenty filmowe zabawy podczas Majówki u Farourza w Chrząszczycach (część 1)
 
fragment filmowy zabawy podczas Majówki u Farourza w Chrząszczycach (część 2)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Serdeczne podziękowania Wszystkim organizatorom za trud  -
 przygotowanie  dobrej zabawy, wiosenną atmosferę i za "
zamówioną " pogodę.
 
 
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
 
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002880 Odwiedzin dzisiaj: 1

Ilo osb on-line: 1