Gminne Zawody Strażackie
o Puchar Burmistrza Prószkowa
17 czerwca 2018 r. w Złotnikach
powrót
 

    Gmina miejsko - wiejska w powiecie opolskim. Mieszkańców blisko 10 000, ale po utracie sołectwa Winów, które siłą włączono 1 stycznia 2017 roku do Opola - liczba mieszkańców zmalała o przeszło 700 dusz, utraciliśmy też prawie 3  km kwadratowe powierzchni. Było 15 sołectw - zostało 14 i musimy sobie dalej radzić bez winowianów.

  Na przekór wszystkim trudnościom, to właśnie nasi  Żołnierze i Żołnierki Św. Floriana pokazali swoją siłę! Na tegoroczne gminne  zawody strażackie o Puchar Burmistrza Miasta Prószkowa potrafili zmobilizować wszystkich zdolnych do trzymania sikawki - od przedszkolaków poprzez młodzież, do oldbojów. Razem do turnieju stanęła rekordowa liczba drużyn  22.

Boisko złotnickie przygotowane do turnieju zapełniło się samymi strażakami (płci obojga), którzy  wykazali  się dobrym przygotowaniem kondycyjnym i wspaniałymi osiągnięciami podczas zawodów.

Zawody rozpoczęły się od zbiórki -  komendy "baczność" a  komendant Tadeusz Domaradzki  zameldował Pani Burmistrz Róży Malik o gotowości strażaków do rozpoczęcia zawodów.

 

Meldunek został przyjęty, pani Burmistrz powitała wszystkich uczestników "czołem strażacy" i zarządziła "minutę ciszy"  z powodu śmierci (zmarłego 13/06/2018)  wieloletniego Wójta Gminy Prószków śp. Bernarda  Lelka  

Następnie ogłosiła :

" Gminne Zawody Strażackie uważam za otwarte"

 i zaapelowała do zawodników o zdrową i uczciwą rywalizację.

 
Rozpoczęły się poszczególne konkurencje a ich przebiegiem sprawnie kierował  prezes druh Jerzy Wocka  
 
Było dużo emocji, mało błędów (punktów karnych) - przednie widowisko, które zgromadziło bardzo liczną publiczność. Zawody zakończyły się gratulacjami i rozdaniem dyplomów, pucharów i medali dla najlepszych.
 
relacja filmowa (fragment pierwszy)
 
ogłaszam
Zawody o Puchar Burmistrza Miasta Prószkowa
 za otwarte
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 dwie złotnickie panienki
zamówiły sobie poza konkursem
indywidualną fotografię
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ogłaszam
Zawody Strażackie o Puchar Burmistrza Miasta Prószkowa
uważam za zamknięte
 
 
 
wszystkie sikawki i cały zapas wody poszły na wiwat
 
filmy jeszcze w opracowaniu  
pozdrowienia z folwarku rudolf
 
powrót
Odwiedzin ogółem: 002551 Odwiedzin dzisiaj: 3

Ilo osb on-line: 1